07. 04. 2021 14:03 | SEATTLE/kc

Nirvana má 27 rokov po smrti Kurta Cobaina nový song. Zložila ho umelá inteligencia

Výsledkom je pieseň Drowned in The Sun, ktorú následne naspieval hudobník Eric Hoganz.

Kurt Cobain na archívnej fotografii z roku 1993.
Kurt Cobain na archívnej fotografii z roku 1993. Foto: Profimedia.sk

V pondelok uplynulo už 27 rokov od smrti kultového speváka skupiny Nirvana Kurta Cobaina. Legendárne zoskupenie, ktoré v 90. rokoch minulého storočia inšpirovalo celú generáciu hudobníkov, sa po smrti svojho frontmana rozpadlo, no aj napriek má teraz nový song. Zložila ho umelá inteligencia na základe starých nahrávok Nirvany, píše portál magazínu Rolling Stone.

Skladba je súčasťou albumu Lost Tapes of the 27 club. Členmi klubu 27 sú okrem Cobaina aj ďalší umelci, ktorí svet opustili predčasne vo veku 27 rokov. Okrem obrovského talentu ich spájajú psychické problémy a závislosť, ktoré výrazne prispeli k ich smrti. Medzi najznámejších členov patria Jimi Hendrix, Jim Morrison, Janis Joplin alebo Amy Winehouse, či maliar Jean-Michel Basquiat.

Hudbu na album, ktorý má na svedomí kanadská spoločnosť Overe The Bridge v spolupráci s Lemmon Entertainment, zložila umelá inteligencia Magenta od Google. Tá sa učila melódie, gitarové riffy a rytmy podľa skutočných nahrávok. Výsledkom je pieseň Drowned in The Sun, ktorú následne naspieval hudobník Eric Hoganz.


Zdroj: YouTube/Lost Tapes of the 27  Club

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz