10. 04. 2021 18:29 | LONDÝN/markiza.sk, lch

Tak už je jasné, či sa Harry s Meghan zúčastnia na pohrebe princa Philipa

Aj Harry smúti za svojim starým otcom.

Harry s Maghan
Harry s Maghan Foto: Profimedia.sk

Celý svet smúti za princom Philipom, ktorý zomrel 9. apríla vo veku 99 rokov. Manžel kráľovnej Alžbety II. odišiel v pokoji na zámku Windsor, kde sa nachádzal spolu so svojou milovanou.

Odkaz pre milovaného manžela: Palác zverejnil dojímavé slová

Teraz sa však naskytá otázka, ako bude vyzerať pohreb princa Philipa, keďže vo svete vyčíňa pandémia a všetci dodržiavajú prísne opatrenia. Aj na to nám v krátkom rozhovore odpovedala odborníčka na dejiny diplomacie a protokol Mária Holubová.

Život princa Philipa OBRAZOM: Na jeho zmysel pre humor nezabudneme

Posledná rozlúčka s princom Philipom sa neuskutoční formou štátneho pohrebu. Kráľovská rodina zároveň vyzvala ľudí, aby naďalej dodržiavali pandemické nariadenia a nezúčastňovali sa na spomienkových zhromaždeniach.

Princ Philip bude pochovaný v sobotu, 17.apríla, v kráľovskej rezidencii zámku Windsor v súlade s jeho prianím. Štátne vlajky budú viať na pol žrde až do 8.00 h deň po jeho pohrebe, píše SkyNews. Spravodajská stanica ešte predtým informovala, že sám princ si želal kráľovský, a nie štátny pohreb.

Podľa najnovších informácií sa na pohrebe zúčastní iba princ Harry. Jeho tehotná manželka Meghan, ktorá sa v lete stane dvojnásobnou mamou, ostane v Californii. Píše denník The Sun. Harry sa tak prvýkrát stretne s členmi kráľovskej rodiny potom, čo svetlo sveta uzrel kontroverzný rozhovor s americkou moderátorkou Oprah Winfrey.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz