16. 04. 2021 19:05 | SUFFOLK/markiza.sk

Obrovský šok a smútok: Vo veku 52 rokov zomrela hviezda Harryho Pottera

Herečka prehrala svoj boj s rakovinou. Zomrela doma obklopená rodinou.

Záber z filmu Harry Potter a Dary smrti II
Záber z filmu Harry Potter a Dary smrti II Foto: Profimedia.sk

Vo veku 52 rokov zomrela v piatok (16. apríla) anglická herečka Helen McCrory, ktorá sa fanúšikom čarodejníckej ságy Harry Potter vryla do sŕdc ako Narcissa Malfoyová, matka Draca Malfoya a manželka Luciusa Malfoya. Herečka prehrala svoj boj s rakovinou.

Helen McCrory ako Narcissa Malfoyová
Foto: Profimedia.sk
 

Smutnú správu oznámil prostredníctvom sociálnej siete Twitter jej manžel, herec Damian Lewis (50). „So zlomeným srdcom vám musím oznámiť, že po hrdinskom boji s rakovinou, krásna a ohromná žena, ktorou je Helen McCrory, zomrela v pokoji doma, obklopená láskou od svojich priateľov a rodiny. Zomrela tak, ako bojovala. Nebojácne. Bože, milujeme ťa, sme takí šťastní, že si bola v našich životoch,“ napísal jej zronený manžel, za ktorého bola vydatá takmer 14 rokov.

Po zosnulej herečke ostali dve deti - dcéra Manon (14) a syn Gulliver (13).

PREČÍTAJTE SI AJ: ZOMREL HEREC Z HARRYHO POTTERA, MAL 55 ROKOV

Iba minulý mesiac sa Helen s manželom objavila v šou Good Morning Britain, aby porozprávala o svojom najnovšom charitatívnom projekte, ktorého sú obaja ambasádormi. Dvojica tiež pomáhala s potravinami pre zdravotníkov v prvej línii počas pandémie, píše The Sun.

Hellen McCroy si zahrala takisto v bondovke Skyfall (2012) a v megaúspešnom seriáli Peaky Blinders (2013 - 2020) a v mnohých ďalších filmoch či seriáloch.

Na zábere Helen McCrory v šou This Morning v júni 2017.

Helen McCrory
Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šoubiz