17. 04. 2021 17:41 | VEĽKÁ BRITÁNIA/nt

Moment, na ktorý čakali. Princ Harry sa konečne porozprával s bratom Williamom

Dúfajme, že si bratia opäť k sebe nájdu cestu.

Moment, na ktorý čakali. Princ Harry sa konečne porozprával s bratom Williamom
Moment, na ktorý čakali. Princ Harry sa konečne porozprával s bratom Williamom Foto: TASR/ AP

Britská kráľovská rodina sa v sobotu na Windsorskom hrade poslednýkrát rozlúčila s princom Philipom. Po zhruba 50-minútovom smútočnom obrade v hradnej Kaplnke sv. Juraja uložili rakvu s pozostatkami vojvodu z Edinburghu do kráľovskej krypty nachádzajúcej sa v kaplnke.

Princovia William a Harry kráčali v smútočnom sprievode, ktorý odprevádzal pozostatky princa Philipa do Kaplnky sv. Juraja. Na nariadenie kráľovnej však medzi nimi kráčal ich bratranec. Alžbeta II. sa tak chcela vyhnúť nechcenej pozornosti bulváru, ktorý by sledoval každý krok princov.

Princovia William a Harry vstupujú do kaplnky sv. Juraja
Princovia William a Harry vstupujú do kaplnky sv. Juraja Foto: TASR/ AP
 

O bratoch sa totiž dlhší čas šepká, že dobre nevychádzajú. Ich vzťahy sa mali naštrbiť po tom, ako sa princ Harry s manželkou Meghan, rozhodli oficiálne vzdať členstva v kráľovskej rodine a odsťahovať sa najskôr do Kanady a neskôr do Los Angeles.

Najkritickejší moment krízy ich v bratskom vzťahu mal prísť po publikovaní rozhovoru Meghan a Harryho s Oprah Winfrey, kde odzneli viaceré šokujúce informácie.

Harry nebol vo fyzickom kontakte s Williamom ani po príchode do Londýna, keďže musel ostať v karanténe. Naživo sa videli až v sobotu na pohrebe svojho starého otca.

Harry sedel v kaplnke sám
Foto: TASR/ AP
 

Ani počas omše nemali k sebe blízko. William a Kate sedeli na opačnej strane kaplnky ako Harry. Ten bol sám, keďže Meghan pre pokročilé tehotenstvo neodporučil lekár letieť.

Po skončení smútočnej omše však nastal moment, na ktorý všetci čakali. Princovia prehodili pár slov a bolo veľmi pekné vidieť, ako spolu komunikujú. Fanúšikovia kráľovskej rodiny tak dúfajú, že hoci išlo o mimoriadne smutnú udalosť, títo dvaja bratia k sebe opäť nájdu cestu.

 


VIAC Z Šoubiz