19. 04. 2021 12:55 | LONDÝN/markiza.sk

O čom sa bavili princovia Harry a William po pohrebe: Odčítač z pier ich odhalil

Bratia boli z poslednej rozlúčky so starým otcom dojatí.

Princ William, princ Harry
Princ William, princ Harry Foto: Profimedia.sk

V sobotu dala kráľovská rodina a aj celý svet posledné zbohom milovanému princovi Philipovi. Dôstojnú rozlúčku sledovali milióny ľudí na celom svete a keďže pre pandemické opatrenia bol pohreb naozaj intímny, divákov pohľad na smútiacich, ktorí boli podľa pravidiel od seba vzdialení na metre, skutočne zasiahol.

TIP: Kráľovná dala posledné zbohom manželovi. Pozrite si najdojímavejšie momenty

Najbolestivejší bol určite pohľad na samotnú kráľovnú, ktorá po 73 rokoch manželstva zostala v Kaplnke svätého Juraja úplne sama...

profimedia-0606209065.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

O čom sa princovia Harry a William rozprávali?

Okrem samotného pohrebu sa však svet sústredil aj na veľké stretnutie bratov, princov Williama a Harryho, ktorí sa po náročnom období opäť videli zoči-voči práve pri tejto smutnej udalosti. Mnohých potešilo, že po poslednej rozlúčke bolo vidieť, že našli spoločnú reč.

TIP: Moment, na ktorý čakali. Princ Harry sa konečne porozprával s bratom Williamom

Odčítavač z pier dokonca odhalil, o čom sa bratia, ktorým sa narušili vzťahy, zhovárali, uvádza DailyMirror. „Áno, bolo to skvelé, však?“ povedal podľa odborníka vojvoda z Cambridge, na čo vojvoda zo Sussexu odpovedal: „Bolo to, ako chcel.“ William už len dodal, že to bola absolútne krásna bohoslužba a povzdychol si aj nad krásnou hudbou, ktorá na pohrebe odznela.

profimedia-0606158845.jpg
 

Mierotvorca Kate

Svet taktiež obletel záber, na ktorom bola vojvodkyňa Kate pri bratoch a kráčali spolu preč. Podľa zahraničných médií a odborníkov na neverbálnu komunikáciu sa tak, ako sa predpokladalo, Kate ujala vedenia konverzácie a bola akýmsi mierotvorcom. Trojica vyzerala uvoľnene, bez stresu a nevykazovali náznaky toho, žeby sa jeden druhému vyhýbali.

profimedia-0606166283.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Smutné narodeniny

The Sun informoval, že sa krátko po poslednej rozlúčke s princom Philipom stretli na zámku Windsor princ Charles, princ Harry a princ William a absolvovali spolu dlhý dvojhodinový rozhovor, tak, ako by si to vraj želal zosnulý princ Philip. Všetci tak dúfajú, že sa ich vzťahy napravia.

Harry dokonca vraj zostáva ešte v Londýne, aby bol na 95. narodeniny kráľovnej, ktorá ich bude mať už túto stredu (21. apríla), pri nej a jeho spiatočná letenka do Los Angeles zostáva otvorená. Podľa britských médií ho tiež uvidíme po boku brata aj 1. júla, kedy v Kensingtonskom paláci odhalia sochu ich zosnulej matky, princeznej Diany, ktorú tam vystavia pri príležitosti jej nedožitých 60. narodenín.

Ešte predtým však bude mať narodeniny samotná kráľovná, ktorá tento rok tradične nezverejní svoj nový portrét tak, ako býva zvykom, keďže smúti za manželom. Na narodeniny budú po jej boku len členovia rodiny a oslavovať sa, pochopiteľne, nechystá.

profimedia-0606139449.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Koľko ľudí sledovalo pohreb s princom Philipom?
Dozviete sa na ďalšej strane.


VIAC Z Šoubiz