04. 05. 2021 16:20 | USA/markiza.sk

Ani vo sne by vám nenapadlo, koľko dostal herec vo filme za jedno slovo

Je to horibilná suma!

Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger Foto: Profimedia.sk

Vo svete Hollywoodu sa točia obrovské, priam nekresťanské peniaze. Áčkoví herci dokážu zarobiť na jednom filme toľko, čo by sme my, obyčajní ľudia, nezarobili ani za niekoľko životov. Mnohí z nich si dokonca sami vyberajú, na čo, takpovediac, kývnu a čo odmietnu. Môžu si to jednoducho dovoliť.

Arnold Schwarzenegger zinkasoval za film Terminátor 2: Deň zúčtovania celkovo 15 miliónov amerických dolárov. Poviete si možno, že to zasa nie je taká horibilná čiastka. No keď si to „rozmeníme na drobné“, výsledok je už prekvapujúci.

Záber z filmu Terminátor 2: Deň zúčtovania (na snímke Arnold Schwarzenegger)
Foto: Profimedia.sk
 

Ako píše LADbible, dnes už 73-ročná herecká legenda povedala v ešte legendárnejšej snímke z roku 1991 celkovo 700 slov, čo znamená, že za jedno slovo dostal 21 429 dolárov. Fráza „Hasta la vista, baby“ vyšla dokonca na 85 716 dolárov (!).

Samozrejme, plat dostal aj za prijatie úlohy, za účinkovanie vo filme a nakrúcacie dni. Predstavte si však, žeby to fungovalo naozaj tak a herci by mali svoje vlastné cenníky, v ktorých by bolo presne dané, koľko si žiadajú za odznenie jediného ich vypovedaného slova a pod akú čiastku by nikdy nešli...

zdroj: Instagram/ladbible


VIAC Z Šoubiz