26. 05. 2021 17:09 , článok bol aktualizovaný 26. 05. 2021 22:05 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, tasr

Zomrel moderátor Julo Viršík († 56). Reagujú jeho blízki

Na chate v Malých Levároch mu zlyhalo srdce.

Julo Viršík.
Julo Viršík. Foto: TASR/TVNOVINY.sk

V 56 rokoch zomrel moderátor a rádiový spíker Julo Viršík. Podľa našich informácií skonal v chate v Malých Levároch na Záhorí na zástavu srdca. Smutnú správu potvrdili pre tvnoviny.sk dva od seba nezávislé zdroje. Moderátora sa údajne snažili oživovať, žiaľ, neúspešne. Presnú príčinu smrti určí až pitva.

Július (Julo) Viršík, ktorého profesionálny život bol spätý najmä s rozhlasovým éterom, začal spoznávať prácu s mikrofónom v Slovenskom rozhlase, v ktorom pôsobil už počas štúdia žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Najskôr to bola redakcia Pozor zákruta a potom vysielanie pre mládež s názvom Rádio Elán. V roku 1991 prešiel do vznikajúceho rádia Rock FM, kde mal vlastnú reláciu s hitparádou pesničiek.

Zo Slovenského rozhlasu odišiel do Rádia Koliba, ktoré sa neskôr premenovalo na Rádio Okey. Do Slovenského rozhlasu sa opäť vrátil v roku 2014. Tentoraz moderoval reláciu Naša hudba, v ktorej predstavoval aktuálnu domácu hudobnú produkciu a prinášal rozhovory s hosťami o domácej hudobnej scéne. Po roku prešiel do rádia Expres, v ktorom moderoval reláciu Twentyfive.

Popri moderovaní využíval svoje bohaté skúsenosti aj ako organizátor hudobných festivalov a zviditeľnil sa tiež ako člen poroty súťaže Slovensko hľadá SuperStar.

zdroj: Instagram/radioexpres

Julovi blízki reagujú

Na náhlu a nečakanú smrť kamaráta reaguje Ivo Ladižinský, zabávač, standup komik: „Julo bol stará škola, keď sa pracovalo, tak sa pracovalo, keď sa zabávalo, tak sa zabávalo. V pamäti mi ostane ako vždy veselý a pozitívne naladený chalan, ktorý sypal z rukáva zábavné príhody. Samozrejme, s tým jeho nezameniteľným hlasom,“ povedal pre tvnoviny.sk.

Reaguje aj Pavol Habera, Adela Vinczeová, Juraj Čurný, Zuzana Smatanová, Katarína Knechtová, skupina Iné Kafe a mnohí ďalší. Príspevky nájdete nižšie.

zdroj: Instagram/pavolhabera

zdroj: Instagram/trochu_inak_s_adelou


zdroj: Facebook/Juraj Čurný

zdroj: Instagram/zuzanasmatanova

zdroj: Instagram/martinnikodymofficial

zdroj: Facebook/Ja som Fun Radio

zdroj: Facebook/INEKAFE (official)

Katarína Knechtová
Foto: Instagram/katarinaknechtovaofficial
 

zdroj: Facebook/Peter Bič Projekt

Bindas
Foto: Instagram/bindo4
 


VIAC Z Šoubiz