06. 06. 2021 18:12 , článok bol aktualizovaný 06. 06. 2021 18:33 | SANTA BARBARA/tvnoviny.sk, ml

Princovi Harrymu a Meghan sa narodila dcérka, meno dostala po prezývke kráľovnej

Kráľovná sa teší z narodenie pravnúčaťa.

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle Foto: Profimedia.sk

Princ Harry a Meghan Markle oznámili svetu radostnú správu. V nemocnici v kalifornskej Santa Barbare sa im v piatok ráno narodila dcérka. Pre vojvodu a vojvodkyňu zo Sussexu je to po synovi Archie Harrisonovi druhé dieťa.

Dievčatko bude nosiť meno Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor. Meno Lilibet vybrala dvojica podľa rodinnej prezývka kráľovnej Alžbety II. Strédne meno Diana má byť poctou jej zosnulej stare mamy, princeznej Diany.

"Lili" prišla na svet 11.40 h. tamojšieho času a vážila 3 486 gramov. Matka i dieťa sú zdravé a už sú doma. Lilibet je jedenáste pravnúča kráľovnej Alžbety II. a v poradí ôsmy náležitý dedič trónu.

Alžbeta II.
Alžbeta II. Foto: TASR/AP
 

„Je viac ako sme si dokázali predstaviť a sme vdační za lásku a modlitby, ktoré prichádzajú z celého sveta. Ďakujeme za vašu podporu v tomto výnimočnom období pre našu rodinu," uviedli v stanovisku dvojnásobní rodičia.

Britská kráľovná Alžbeta II. a jej rodina "majú veľkú radosť" z narodenia dcéry princa Harryho a jeho americkej manželky Meghan Markleovej. Oznámil to v nedeľu Buckinghamský palác.

Dom princa Harryho a jeho manželky Meghan v kalifornskom Montecite.
Dom princa Harryho a jeho manželky Meghan v kalifornskom Montecite. Foto: TASR/AP
 

„Kráľovná, princ z Walesu (Charles) a vojvodkyňa z Cornwallu (Camilla), ako aj vojvoda a vojvodkyňa z Cambridgea (William a Catherine) boli informovaní a majú veľkú radosť zo správy o narodení dcéry vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu," uviedla hovorkyňa paláca, ktorú citovala tlačová agentúra AFP.

Krátko po oznámení radostnej noviny začali prichádzať blahoželania z celého sveta vrátane britského premiéra Borisa Johnsona.VIAC Z Šoubiz