22. 10. 2021 19:27 , článok bol aktualizovaný 23. 10. 2021 08:33 | LOS ANGELES/TASR

Alec Baldwin sa prvýkrát vyjadril po tom, čo omylom zastrelil kameramanku a zranil režiséra

Herec pri nakrúcaní postrelil 42-ročnú kameramanku, ktorá následne zraneniam podľahla.

Alec Baldwin bezprostredne po tragédii
Alec Baldwin bezprostredne po tragédii Foto: Jim Weber/Santa Fe New Mexican via AP
Alec Baldwin
Alec Baldwin postrelil pri filmovom nakrúcaní dvoch ľudí, kameramanka zomrela
Zdrvujúci pohľad na Aleca Baldwina po tom, čo smrteľne postrelil kameramanku († 42)

Americký herec Alec Baldwin vyjadril v piatok „šok a zármutok“ v súvislosti s tragédiou, keď pri štvrtkovom natáčaní filmu nešťastnou náhodou smrteľne zranil kameramanku Halynu Hutchins a postrelil režiséra Joela Souzu, píše agentúra AFP.     

„Neexistujú slová, ktoré by vyjadrili môj šok a smútok v súvislosti s tragickou nehodou, ktorá pripravila o život Halynu Hutchins, manželku, matku a našu hlboko obdivovanú kolegyňu. Plne spolupracujem s vyšetrovateľmi na objasnení toho, ako k tejto tragédii došlo,“ napísal Baldwin na Twitteri. Dodal, že je v kontakte s jej manželom a ponúka svoju podporu jemu aj jeho rodine.

zdroj: Twitter/AlecBaldwin

zdroj: Twitter/AlecBaldwin

K tragédii došlo v americkom štáte Nové Mexiko pri natáčaní westernu s názvom Rust, v ktorom Baldwin stvárňuje hlavnú úlohu. Halyna Hutchins a Joel Souza „boli postrelení, keď zo zbrane vystrelil Alec Baldwin,“ uviedol šerif okresu Santa Fe. Zbraň slúžila ako rekvizita.

Asistent režiséra nevedel, že podáva zbraň s ostrými nábojmi

Baldwin dostal nabitú zbraň od asistenta režiséra. Ten mu naznačil, že rekvizitu môže bezpečne použiť. Vyplýva to súdnych záznamov, ktoré zverejnili v piatok.

Podľa agentúry AP vyšetrovanie incidentu ukázalo, že asistent nevedel, že zbraň bola nabitá ostrými nábojmi. Vyšetrovatelia zaistili samotnú vražednú zbraň, ako aj ďalšie zbrane a muníciu, ktoré sa pri natáčaní filmu používali. Medzi zadržanými rekvizitami je aj zakrvavený kostým, ktorý mal Baldwin v čase incidentu na sebe.

Postrelenú 42-ročnú kameramanku s ukrajinskými koreňmi previezli vrtuľníkom do nemocnice, kde napokon zraneniam podľahla. Režiséra (48) so zraneniami previezla sanitka do inej nemocnice. Neskôr ho z nej prepustili, uviedla podľa AFP na Twitteri herečka Frances Fisher, ktorá vo filme hrá jednu z postáv. Tú o tom údajne informoval sám Souza prostredníctvom textovej správy.

PREČÍTAJTE SI AJ: KAMERAMANKA, KTORÚ SMRTEĽNE POSTRELIL ALEC BALDWIN, POCHÁDZALA Z UKRAJINY A BOLA VEĽKÝM TALENTOM

V súvislosti s incidentom nebolo zatiaľ vznesené žiadne obvinenie.     

Vo vyhlásení pre americké médiá produkčná spoločnosť filmu podľa AFP uviedla, že hercov a štáb tragédia „hlboko zarmútila“ a rodine zosnulej kameramanky i jej blízkym vyjadrujú úprimnú sústrasť. „Nakrúcanie filmu sme na neurčitý čas zastavili a plne spolupracujeme s vyšetrovateľmi zo Santa Fe,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Baldwin v pripravovanom filme hrá Harlanda Rusta, vyhnanca, ktorého vnuk je odsúdený za vraždu na trest smrti obesením. Obaja sa následne vydajú na útek. Baldwin je súčasne aj producentom filmu.

 


VIAC Z Šoubiz