19. 05. 2018 14:56 | USA/TV Markíza

Meghan nie je jediná: Ďalšie Američanky, ktoré sa stali členkami kráľovských rodín

Jedna z nich si „ulovila" aj britského kráľa.

Grace Kellyová a Rita Hayworthová
Grace Kellyová a Rita Hayworthová Foto: profimedia.sk TASR

Priamo s britskou kráľovskou rodinou sa spája meno Wallis Simpsonovej. Dvakrát rozvedená Američanka zamotala hlavu kráľovi Eduardovi VIII. Takáto nevesta sa palácu ani časti verejnosti nepozdávala.

Eduard, ktorý vládol iba 326 dní a dokonca sa nedočkal ani korunovácie, napokon urobil rázne rozhodnutie. Dal prednosť láske pred korunou a abdikoval.

Zaľúbeného kráľa na tróne vystriedal jeho mladší brat Juraj VI - otec Alžbety II. Eduard a Wallis spolu zostali až do jeho smrti, manželstvo zostalo bezdetné.

Celkom určite najvýraznejšou americkou princeznou bola Grace Kellyová. Oskarová herečka na vrchole slávy opustila Hollywood, aby sa v roku 1956 vydala za monacké knieža Rainiera III. Život kňažnej ale ako rozprávka len vyzeral - Grace bola osamelá a unavená zo života plného šľachtických zvykov a etikety, ťažko niesla správy o údajných manželových neverách.

Naplnenie našla v charite a pomoci deťom. Kňažná z Monaka zomrela v roku 1982 pri dopravnej nehode, mala iba 52 rokov.

Ešte pred Grace Kellyovou sa do kráľovskej rodiny vydala iná hollywoodská kráska - Rita Hayworth. Zatiaľ čo v práci nemala o ponuky núdzu, na lásku šťastie nemala. Vydala sa celkom päťkrát - jej manželom okrem iných aj pakistanský princ Alí Chán. Ten sa jej po rozvode vyhrážal únosom dcéry, istý čas sa tak musela skrývať.

Rozvodom sa skončilo aj manželstvo mladšej sestry Jackie Kennedyovej - Caroline s poľským princom Stanislawom Albrechtom Radziwillom.

Časopis Forbes napočítal celkovo 11 amerických princezien, no len pri jednej žartom dodáva, že sa nemusela vydať, aby získala titul. Je ňou herečka Queen Latifah. Queen je v preklade kráľovná.

 

Komentáre ( 0)