22. 02. 2018 17:20 | USA/nocoscarov.markiza.sk

Noc Oscarov sa blíži: Moderátor večera skončil zrútený u psychológa

Je filmová udalosť roka v ohrození?

Noc Oscarov - Jimmy Kimmel
Noc Oscarov - Jimmy Kimmel Foto: Academy of Motion Picture Arts and Sciences

Na začiatku každého roka sa pozornosť celého zábavného priemyslu a všetkých filmových fanúšikov uprie na nadchádzajúce udeľovanie Oscarov. Všeobecné očakávania vrcholia priamym prenosom zo slávnostného galavečera, kde sa ceny americkej Akadémie filmových umení a vied (Academy of Motion Picture Arts and Sciences, AMPAS) udeľujú.

Oscary sa udeľujú pravidelne od roku 1929, v roku 2018 budú teda vyhlásené výsledky jubilejného 90. ročníka. V priamom prenose z divadla Dolby Theatre v Hollywoode sa v nedeľu 4. marca 2018 aj diváci televízie Doma dozvedia, ktoré snímky a tvorivé osobnosti si v 24 kategóriách odnesú legendárnu zlatú sošku.

Noc Oscarov - Jimmy Kimmel
Noc Oscarov - Jimmy Kimmel Foto: Academy of Motion Picture Arts and Sciences
 


Galavečerom bude divákov už druhý rok po sebe sprevádzať americký moderátor a komik Jimmy Kimmel. Ten kvôli nakrúcaniu upútaviek skončil u psychológa po tom, čo minuloročné udeľovanie filmových cien sprevádzal poriadny trapas. Oscara za najlepší film totižto najskôr udelili snímke La La Land. Tvorcovia filmu si nadšene prišli na pódium po sošky a až potom sa ukázalo, že v obálke sa v skutočnosti nachádzal názov úplne iného filmu a víťazom bola snímka Moonlight.

Nechajme sa prekvapiť, aké úsmevné okamihy nás čakajú tento rok. Pozrite si teraz aspoň vtipnú upútavku.

Sledujte Noc Oscarov - naživo už v nedeľu 4. marca a v zázname v pondelok 5. marca na Doma

 

Komentáre ( 0)