26. 02. 2018 17:30 | USA/nocoscarov.markiza.sk

Filmové piesne, z ktorých budete mať zimomriavky. Hlasujte za tú naj!

Noc Oscarov už túto nedeľu na Doma.

Najväčší showman
Najväčší showman Foto: Instagram/greatestshowman

Noc Oscarov sa nezadržateľne blíži. Už 4. marca sa dozvieme, ktorý film je podľa americkej filmovej akadémie najlepší a ktorí herci si za svoje roly odnesú zlatú sošku za najlepšieho herca či herečku.

Jednou z 24 kategórií je aj kategória Filmová pieseň. Tento rok sú medzi nominovanými skladby Mighty River (Mudbound), Mystery of Love (Call Me by Your Name), Remember Me (Coco), Stand Up for Something (Marshall) a This Is Me z filmu The Greatest Showman.

Mighty River

Speváčka Mary J. Blidge skladbu nielen spieva, ale podieľala sa na nej aj autorsky spolu s Raphaelom Saadiqom. Hudbu skladali a produkovali s Taurou Stinson. Pieseň vznikla k filmu Mudbound. Vyslúžila si nomináciu nielen na Zlatý glóbus, ale aj na Oscara v kategórii Najlepšia filmová pieseň. 

Mary J. Blige je zároveň nominovaná v kategórii najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe.

 

Mystery of Love

Skladbu naspieval spevák a multiinštrumentalista Sufjan Stevens. Pieseň vznikla k filmu Call Me by Your Name a dočkala sa aj oficiálneho videoklipu. Pre 42-ročného interpreta ide o prvú nomináciu na Oscara.


Remember Me

Interpreti pesničky Remember Me k animovanému filmu Coco Miguel, Natalia Lafourcade a Gael García Bernal sú horúcimi kandidátmi na Oscara. Autori hudby a textu Kristen Anderson-Lopez a Robert Lopez už majú na konte jednu sošku za soundtrack Let It Go z rozprávky Frozen.

Animák Coco už získal Zlatý glóbus a tiež ocenenie Britskej akadémie filmových a televíznych umení, a tak zrejme nikoho neprekvapí, keď dostane aj Oscara za najlepší animovaný film.


Stand Up for Something

Speváčka Andra Day spolu s raperom Commonom naspievali pesničku Stand Up for Something k filmu Marshall. Pre 45-ročného umelca vlastným menom Lonnie Rashid Lynn by to bola už druhá soška v poradí za najlepšiu filmovú pieseň. S Johnom Legendom majú na konte Oscara za skladbu Glory k filmu Selma.


This Is Me

Pesnička získala ocenenie Zlatý glóbus, a tak možno predpokladať, že by sa jej mohol "ujsť" aj Oscar. This Is Me k filmu The Greatest Showman naspievala Keala Settle. Vznikla aj druhá verzia skladby, o tú sa postarala speváčka Kesha.


Nenechajte si ujsť Noc Oscarov už v nedeľu 4. marca na Doma

 

Komentáre ( 0)