27. 02. 2018 19:00 | USA/nocoscarov.markiza.sk

Všimli ste si ich? Toto sú najväčšie filmové chyby v histórii kinematografie

Hollywoodske trháky môžu mať niekoľko stomiliónové rozpočty, no občas sa aj majster tesár utne.

Statočné srdce
Statočné srdce Foto: Profimedia.sk

Kameraman v dave stredovekých bojovníkov, štýlové tenisky na nohách šľachtičnej z 18. storočia. Hollywoodske trháky môžu mať niekoľko stomiliónové rozpočty, no občas sa aj majster tesár utne. Predstavíme vám tie najväčšie chyby v histórii kinematografie. A že ich nie je málo, to sa presvedčíte sami.

Odviate vetrom

Film sa odohráva počas americkej občianskej vojny, ktorá bola v Spojených štátoch do roku 1865. Všetko v dobovej scéne by bolo v úplnom poriadku - až na olejovú lampu, z ktorej trčal elektrický kábel, čo je, samozrejme, vzhľadom na neskoršie vynájdenie žiarovky veľmi nereálne.

Gladiátor

Epická oscarová dráma, ktorá vyrazila dych v roku 2000. V bitke v Koloseu sa však jeden z vozov pri boji prevráti. Hneď ako sa prach usadí, môžeme vidieť plynové fľaše v zadnej časti koča. To však nie je všetko. Pri iných scénach je viditeľný člen štábu, zvukár v moderných džínsoch a polokošeli.

Titanic

Chybičke sa nevyhol ani cenami ovenčený Titanic! Spomínate si na scénu, v ktorej Rose presným švihom ťažkej sekery oslobodila Jacka od pút v podpalubí lode? Pozorní diváci si pri priblížení záberu všimli, že Rose vôbec netrafila. V skutočnosti to vyzeralo, že Jackovi poriadne zaťala do predlaktia.

Spiderman

Romantická scéna hrdinského Spidermana a jeho vyvolenej Mary Jane je naozaj čarovná. Nielen kvôli spoločnému bozku, ale najmä vďaka rozbitému oknu, ktoré sa opraví samo od seba a miznúcemu zločincovi, ktorý sa vyparí ako gáfor.

Harry Potter

Harry Potter bol čarodejník, to áno. Ale za jeho rozdvojenie nemôže mágia, ale zlý skript a strih. Ten totiž spôsobil, že Harry zjavne sedí pri stole dvakrát - dokonca oproti sebe samému.

Pretty Woman

Pri kúzlach ešte ostaneme. Konkrétne vo filme Pretty Woman - Julia Roberts sa totiž zahryzne do croissantu, ktorý sa v nasledujúcom zábere zmení na lievanec. A naspäť na croissant. Voila!

Statočné srdce

Film Statočné srdce sa odohráva časoch Škótskej vojny za nezávislosť. Kone, ktoré boli najčastejším dopravným prostriedkom, však v pozadí bitky predbieha čosi úplne iné - biele auto! Okrem neho vo filme môžeme vidieť člena štábu v šiltovke či časť techniky zakrytú modrou plachtou.

Americký sniper

Americký sniper vznikol s nemalým rozpočtom (takmer 60 miliónov dolárov). Napriek tomu sa filmári rozhodli využiť namiesto živého bábätka umelú bábiku a neostalo to bez kritických reakcií.

Na sever severozápadnou linkou

Špionážny thriller, Hitchcockov film Na sever severozápadnou linkou skrýva jednu z najznámejších filmových chýb. Scénu s prestrelkou herci nakrúcali toľkokrát, že sa mladý herec pri stole rozhodol jednoducho si zapchať uši a čakať na prenikavé výstrely falošnej zbrane. Vo filme ho vidíme tesne pred prestrelkou, s rukami na ušiach.

Mária Antoinetta

Mladá budúca francúzska kráľovná Mária Antoinetta mala vo svojom šatníku množstvo parádnych črievic či kožených topánok. Podľa rovnomenného filmu Sofie Coppoly vlastnila aj jeden pár obnosených šnurovacích tenisiek.

Piráti z Karibiku

V posledných sekundách filmu Piráti z Karibiku - prekliatie Čiernej perly sa divákovi naskytne zvláštny pohľad. Na pirátov sme samozrejme zvyknutí, no chlapíka v bielom klobúku a slnečných okuliaroch sme na palube lode Jacka Sparrowa naozaj nečakali.

 

Sledujte Noc Oscarov s Romanom Juraškom a jeho hosťami krátko po polnoci z nedele na pondelok na televízii Doma!

 

Komentáre ( 0)