01. 10. 2013 20:36 | BRATISLAVA, TASR

Čierny deň pre favoritov: Doma prehrali Košice aj Zvolen!

Vicemajster z Košíc prerušil svoju šesťzápasovú sériu bez prehry, Zvolen zlyhal tretíkrát v rade.

Hráči Košíc
Hráči Košíc Foto: TASR

V 7. kole extraligy sa zrodili výsledky, ktoré azda čakal iba málokto. Utorok bol doslova čiernym dňom pre favoritov, ktorí nielenže nezískali ani bod, ale dokonca prehrali svoje zápasy pred vlastnými divákmi na domácom ľade.

Úradujúci majster zo Zvolena podľahol žilinským vlkom a oceliari Košíc nečakane podľahli havranom z Piešťan. Vicemajster z Košíc prerušil svoju šesťzápasovú sériu bez prehry, ktorá trvala "oceliarom" od začiatku nového ročníka. Zvolena si po prehre so Žilinou zase pripísali už tretie zlyhanie za sebou.

Na snímke hráči Košíc po prehre 2 : 3 v 7. kole hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice - ŠHK 37 Piešťany v Košiciach 1. októbra 2013. Foto: TASR

Doma sa z víťazstva netešili ani hokejisti Popradu, ktorý po predĺžení a samostatných nájazdoch prehrali divokú prestrelku so Skalicou. Dobre známe „Môj dom, môj hrad“ platilo len pre Nitru, ktorá si gólom v predĺžení zabezpečila triumf nad Duklou Trenčín a rovnaké dvojbodové víťazstvo si pripísali pred domácim publikom aj hokejisti Martina. Tí takisto v predĺžení premohli Banskú Bystricu. Zaujímavú príchuť mal gólový moment z 38. minúty pre Martinčana Petra Smreka, ktorý strelil po minulotýždňovom návrate k profesionálnemu hokeju svoj prvý gól po trojročnej odmlke spôsobenej rekonvalescenciou rôznych zranení.

Výsledky a sumáre 7. kola:

HKM Zvolen - MsHK DOXXbet Žilina 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Góly: 2. Huňady, 8. Huňady - 4. Novák, 45. Macejka, 52. Macejka, 53. Dlouhý. Vylúčení: 5:3, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín - Gavalier, Tornay, 1027 divákov

HC Košice - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)
Góly: 27. Pašek, 29. Nagy - 7. S. Saliji, 30. Bartánus, 32. Melichárek. Rozhodovali: J. Konc - M. Korba, Sčensný, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, striedanie: Matis (HC Košice) zapojil sa do hry, 3031 divákov

HK Poprad - HK 36 Skalica 7:6 pp a sn (1:2, 2:3, 3:1 - 0:0, 1:0) Góly: 9. Kurali, 29. Gápa, 33. Jabrocký, 42. Paločko, 46. Jabrocký, 54. Sýkora, roz. nájazd Mlynarovič – 7. B. Mráz, 18. Stieler, 27. Lažo, 35. Sloboda, 38. Obdržálek, 45. Lažo

HK Nitra - Dukla Trenčín 3:2 pp (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 16. Novák, 45. Kováčik, 62. Tománek - 16. Nemčík, 46. Komínek. Rozhodovali: Müllner - Junek, Šefčík, vylúčení: 1:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1973 divákov

MHC Mountfield Martin - HC'05 Banská Bystrica 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 38. Smrek, 62. Pokrivčák - 45. Chovan. Vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Gajan, Snášel, 2000 divákov