25. 05. 2016 16:55 | BRATISLAVA/TASR

Thajbox: Novák bude obhajovať svetový titul proti špičkovému Thajčanovi

Talentovaný thajboxer, ktorý sa pred ziskom svetového titulu stal juniorským a neskôr i seniorským majstrom Európy WKU, má na konte 35 víťazstiev, 4 prehry a 4 remízy.

Zľava Rastislav Borsík, boxer Marco Novák a tréner František Starý.
Zľava Rastislav Borsík, boxer Marco Novák a tréner František Starý. Foto: TASR

Súperom slovenského thajboxera a úradujúceho majstra sveta Marca Nováka pri obhajobe titulu organizácie WKU bude niekoľkonásobný thajský šampión Pakorn. Titulový zápas v hmotnostnej kategórii do 67 kg sa uskutoční 18. júna v Bratislave v rámci turnaja Hanuman Cup 31.

Bude mi cťou postaviť sa do ringu proti takému velikánovi thajského boxu, akým je Pakorn

Dvadsaťjedenročný zástupca klubu Hanuman Gym Bratislava získal opasok majstra sveta v marci tohto roka po tom, čo knokautoval Pakornovho krajana Kittisaka Noiwibona. Hoci sa už v tomto prípade jednalo o kvalitného bojovníka, Pakorn patrí k absolútnej svetovej špičke. Zverenec dnes už legendárneho Saenchaia je niekoľkonásobným šampiónom organizácii Yokkao, WMC a najprestížnejších thajských štadiónov Rajadamnern a Lumpinee.

"Bude mi cťou postaviť sa do ringu proti takému velikánovi thajského boxu, akým je Pakorn. Hoci budem ako obhajca titulu majstra sveta v tomto súboji v pozícii outsidera, spravím maximum pre to, aby opasok zostal na Slovensku. Zdolal som už dvoch kvalitných Thajčanov a hoci Pakorn je úplne najvyšší level, som odhodlaný zvíťaziť," uviedol Novák na stredajšej tlačovej konferencii.

 

Talentovaný thajboxer, ktorý sa pred ziskom svetového titulu stal juniorským a neskôr i seniorským majstrom Európy WKU, má na konte 35 víťazstiev, 4 prehry a 4 remízy. O štyri roky starší Pakorn sa môže pochváliť ďaleko väčšou zápasovou porciou. V doterajších 225 dueloch zaznamenal 177 víťazstiev, 5 remíz a 43 prehier.

"Priviesť bojovníka kvalít Pakorna sem na Slovensko je niečo ako splnený sen. Zrealizovať tento zápas nebolo jednoduché, ale som presvedčený, že práve súboje našich chlapcov proti najlepším z najlepších povedú k zatraktívneniu tohto krásneho športu v našich končinách. Marco má za sebou tvrdú prípravu, na svoj mladý vek je už dostatočne skúsený a do zápasu pôjde maximálne pripravený," vyhlásil Novákov tréner a promotér turnaja František Starý.

Zápas Nováka s Pakornom, rovnako ako posledné štyri z deviatich predzápasov, budú duelmi najvyššej A-kategórie, vypísané na päť kôl po tri minúty podľa plných thajských pravidiel.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport