31. 05. 2016 10:19 | BRATISLAVA/TASR

Potvrdili nám miestenku na horský bicykel, o Saganovom štarte o týždeň

V kategórii Elite mužov sa predstaví jeden z dvojice Michal Lami, Martin Haring.

Peter Sagan na pretekoch v Tepliciach.
Peter Sagan na pretekoch v Tepliciach. Foto: TV Markíza

Vedenie Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) oficiálne potvrdilo pre Slovensko jednu olympijskú miestenku v cross country mužov. O požiadavke na druhé miesto priamo na meno Petra Sagana sa rozhodne do pondelka 6. júna.

"Na OH 2016 v Riu de Janeiro s určitosťou budeme mať svojho zástupcu v horskej cyklistike. V kategórii Elite mužov sa predstaví jeden z dvojice Michal Lami, Martin Haring. Obaja splnili kritéria a najvýraznejším spôsobom sa zaslúžili o body do rebríčka, konečné slovo bude mať vedenie Slovenského zväzu cyklistiky. Pokiaľ ide o požiadavku na miesto pre Peťa Sagana, vo štvrtok a v piatok sa bude o prerozdelení nevyužitých kvót diskutovať na zasadnutí UCI v Lausanne. Najneskôr v pondelok 6. júna sa dozvieme definitívu," povedal predseda komisie cross country horských cyklistov SZC Ján Žilovec.

Sagan sa koncom apríla vrátil ku svojim začiatkom. Úradujúci majster sveta v cestnej cyklistike štartoval na dvoch pretekoch v cross country. Na prvých v Rakúsku spadol a podujatie nedokončil, no v Čechách obsadil štvrté miesto a nebyť defektu, mohol skončiť aj vyššie. Za umiestenie si pripísal 25 bodov do svetového rebríčka.

O možnosti jeho štartu v tejto disciplíne na augustovej olympiáde sa začalo hovoriť už dávnejšie. Dôvodom je fakt, že cestný okruh je náročný a Saganovi príliš nevyhovuje. Miestenku naň si vybojoval už vlani, no ešte stále sa nerozhodol, či bude na ceste štartovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport