21. 07. 2016 13:36 | BRATISLAVA/týden.cz

Rekordná výhra! Čech má už istý milión dolárov a ďalších sedem na dosah

Vojtěch Růžička je druhým Čechom, ktorému sa to podarilo.

Vojtěch Růžička.
Vojtěch Růžička. Foto: pokernews/youtube

Pre Českú republiku je to senzácia. Mať zástupcu pri finálovom stole slávneho Main Eventu WSOP (Svetovej pokerovej série), to sa nevidí každý deň. Volá sa Vojtěch Růžička (30) a v novembrovom finále, nazývanom November Nine, ktorý Amerika sleduje rovnako ako Super Bowl, si zahrá o 200 miliónov korún. (V prepočte 7,4-milióna euro)

V pokri neexistuje slávnejší turnaj. Main Event World Series of Poker v Las Vegas píše históriu a stvoril už veľa hrdinov. A samozrejme boháčov. Jedným z nich je aj iný Čech, Martin Staszko - skromný chlapík z Třince, ktorý využil to, že má v mozgu kalkulačku a na Main Evente skončil druhý. Domov si priviezol 3,7 milióna euro.


Vojtěch Růžička je tak druhým Čechom, ktorému sa to podarilo. Je to úspech, o ktorom sníva každý pokerový hráč, nezáleží či je to profík alebo amatér. Liberecký rodák ma už teraz istý jeden milión dolárov. Na finálový stôl pôjde s 27-miliónmi žetónov. Najlepšiu východiskovú pozíciu bude mať spomedzi finalistov Američan Cliff Josephy - 74,6 milióna.

Poker.
Poker. Foto: Kucher Serhii/shutterstock
 

Růžička je pred novembrovým finále na celkovom šiestom mieste. Už teraz sa však môže tešiť zo životného úspechu a aj my mu držíme palce.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport