21. 11. 2016 18:56 | BRATISLAVA/TASR

Obrovský úspech pre slovenskú cyklistiku! Okolo Slovenska sa posúva na vyššiu úroveň

Nová kategória znamená, že sa podujatia budú môcť zúčastniť aj protour tímy.

Pelotón počas piatej záverečnej etapy 60. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska.
Pelotón počas piatej záverečnej etapy 60. ročníka cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Foto: TASR

Budúci ročník medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska (7.-11. júna 2017) postúpil do vyššej kategórie. V pondelok Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zverejnila kalendár, v ktorom slovenské etapové podujatie zaradila do kategórie 2.1, teda úrovne, ktorá umožňuje štart aj protour tímom. Informoval o tom Slovenský zväz cyklistiky (SZC) prostredníctvom tlačovej správy.

Posun pretekov z kategórie 2.2 do 2.1. znamená viac bodov do svetového rebríčka pre jazdcov, vyššie "prize money" aj kvalitnejšie tímy. O preradenie požiadal SZC ako hlavný organizátor podujatia po minuloročnom výbornom hodnotení zo strany UCI komisárov a tímových manažérov. Tí označili Okolo Slovenska ako tretie najkvalitnejšie preteky úrovne 2.2.

"Som veľmi rád, že bola naša žiadosť kladne vybavená. Je to odmena a zároveň veľký záväzok," povedal k posunu do vyššej kategórie Peter Privara, prezident SZC a zároveň generálny riaditeľ pretekov.

"Teším sa, že pracovné nasadenie celého organizačného tímu bolo pozitívne ocenené zo strany UCI komisárov, tímových manažérov i samotných miest, s ktorými na pretekoch spolupracujeme. Posun do vyššej kategórie znamená vyššiu atraktivitu podujatia nielen pre tímy a médiá, ale aj pre sponzorov. Už 61. ročník pretekov Okolo Slovenska bude prebiehať medzi 7.-11. júnom 2017 so štartom v Levoči a cieľom v Trnave. V danom termíne ide o jediné podujatie kategórie 2.1 v Európe. Určite budeme robiť všetko pre to, aby naše pozvanie prijali protour tímy, v ktorých máme slovenských jazdcov," doplnil Privara.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport