24. 12. 2016 17:24 | TROWBRIDGE/TASR

Britský boxer sa prebral z kómy dvakrát v priebehu jedného roka

Blackwell sa na neodobrenom sparingu zúčastnil napriek tomu, že bol v kóme už po marcovej prehre s krajanom Chrisom Eubankom ml.

Nick Blackwell skončil po K.O. v kóme.
Nick Blackwell skončil po K.O. v kóme. Foto: profimedia.sk/Ray Tang/LNP/REX/Shutterstock

Britský bývalý profesionálny boxer Nick Blackwell sa prebral z kómy po tom, ako utrpel zranenia na novembrovom sparingu. Podstúpil operáciu, ktorá zmiernila opuch mozgu, čaká naňho rehabilitácia a v roku 2017 aj ďalší chirurgický zákrok.

Blackwell sa na neodobrenom sparingu zúčastnil napriek tomu, že bol v kóme už po marcovej prehre s krajanom Chrisom Eubankom ml. Keď sa prebral, ukončil kariéru a začal sa venovať koučovaniu, znova sa však postavil do ringu s Hasanom Karkardim. Prítomný bol aj tréner Liam Wilkins, oboch suspendovali. Britský boxerský kontrolný výbor (BBBoC) sa incidentom bude zaoberať v januári, niekdajší Blackwellov promotér Frank Warren vyzval na odobratie ich licencií.

"Opäť sme na začiatku dlhej rekonvalescencie. Momentálne sme na dobrej ceste, je to lepšie, než sme očakávali," povedal jeho bývalý tréner Gary Lockett. "Dúfali sme, že sa jeho stav zlepší, no mysleli sme si, že to potrvá niekoľko mesiacov. Ešte je pred nami mnoho a budúci rok musí absolvovať operáciu, ktorá nahradí chýbajúcu časť lebky, ale teraz nás teší, že ho opäť vidíme usmievať sa," dodal pre Wiltshire Times otec John Blackwell. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport