12. 01. 2017 13:53 | WHISTLER/kc

VIDEO: Obrovské šťastie snoubordistu, ktorý spustil lavínu. Život mu zachránil darček

Pri traverzovaní na snouborde zrazu počul hlasné prasknutie a okamžite vedel, že je zle.

Moment keď snoubordista strhol lavínu.
Moment keď snoubordista strhol lavínu. Foto: reprofoto/facebook/Tom Oye

Mladému snoubordistovi z Austrálie zachránil život vianočný darček. Tom Oye (29) mal šťastie v nešťastí, keď počas snoubordovania v kanadskom Whistleri spustil lavínu. Život mu zachránil nový protilavínový ruksak, na ktorý sa mu zložili jeho príbuzní a priatelia.

Rodák z Adelaide zverejnil na svojom Facebooku znepokojujúce video. Na záberoch vidieť, ako o vlások unikol smrti, ktorá mu hrozila v padajúcej lavíne.

Pri traverzovaní na snouborde zrazu počul hlasné prasknutie a okamžite vedel, že je zle. Pohotovo zatiahol za šnúrku na svojom špeciálnom ruksaku, z ktorého sa nafúkol vak podobný airbagu, vďaka čomu „osedlal lavínu" a relatívne bezpečne sa na nej "zviezol" do údolia.

Na prekvapenie ľudí, ktorí mu pribehli na pomoc, sa mu nič nestalo. Snoubordista, ktorý miluje adrenalín, dlho odmietal zo sebou nosiť protilavínovú výbavu. Nič na tom nezmenila ani nepríjemná zlomenina nohy, ktorú utrpel v roku 2015. Jeho rodina a priatelia sa na to už nemohli pozerať a spoločne mu kúpili protilavínový ruksak. Po tejto skúsenosti už bez neho na hory určite nepôjde.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport