06. 03. 2017 06:00 | NOVÉ MEXIKO/ kc

VIDEO: Šprintérsky súboj deväťdesiatnikov mal nervy drásajúci finiš

Veterán z druhej svetovej vojny Rodgers mal síce pomalší štart, ale postupne sťahoval náskok mladšieho Hemphilla a do cieľa prišli plece pri pleci.

Šprintérsky súboj veteránov.
Šprintérsky súboj veteránov. Foto: reprofoto/ YouTube/ weinerpublic

Každý je taký starý, ako sa cíti a vek je len číslo. Tieto staré pravdy si zrejme každý deň opakujú dvaja dôchodcovia, ktorí napriek tomu, že im ťahá na stovku, stále behajú po atletických ováloch.

Reč je o Američanoch Orvillovi Rodgersovi (99) a Dixonovi Hemphillovi (92), ktorí na pretekoch v behu na 60 m v Novom Mexiku predviedli neskutočne vyrovnaný súboj.

Veterán z druhej svetovej vojny Rodgers mal síce pomalší štart, ale postupne sťahoval náskok Hemphilla a do cieľa prišli plece pri pleci. O víťazovi napokon musela rozhodnúť cieľová fotografia, na základe ktorej sa ním stal starší z pretekárov.

Rogersov víťazný čas bol 18 sekúnd, pričom porazený zaostal iba o 5 stotín sekundy. Pre porovnanie: najlepší čas, ktorý na práve prebiehajúcich halových ME v atletike dosiahol Brit Richard Kilty bol 6,54 sekundy. Skvele si počínal aj Slovák Ján Volko, ktorý s časom 6,58 vybojoval striebornú medailu.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport