04. 07. 2017 13:04 | MNÍCHOV/TASR

Slovenské basketbalistky spoznali súperov v kvalifikácii ME 2019

Kvalifikácia sa bude hrať rovnakým formátom ako predchádzajúca - v troch asociačných termínoch počas klubovej sezóny

Slovenské reprezentantky na ME 2017 v Česku.
Slovenské reprezentantky na ME 2017 v Česku. Foto: TASR

Slovenské basketbalistky zabojujú o účasť na ME 2019 proti Bosne a Hercegovine, Islandu a Čiernej Hore. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle európskej sekcie Medzinárodnej basketbalovej federácie (FIBA Europe) v Mníchove.

Slovenky boli nasadené v prvom výkonnostnom koši, žreb ich zaradil do A-skupiny. "Skupina je veľmi prijateľná a myslím, že aj hrateľná. Island poznáme, hrali sme s ním v predchádzajúcej kvalifikácii a teda vieme porovnať jeho kvalitu. Čo sa týka Bosny, je to zrejme najprijateľnejší súper z vyžrebovanej trojice. Čiernej Hore nevyšla účasť na ME v Česku podľa predstáv, ale majú nového trénera. Zároveň majú veľmi kvalitný káder, ich hráčky pravidelne hrávajú európske pohárové súťaže. Môžem teda povedať, že Čierna Hora bude zrejme tým súperom, s ktorým by sme sa mali popasovať o prvenstvo v skupine," povedal pre TASR asistent trénera SR Richard Kucsa.

Do kvalifikácie ME 2019 sa prihlásilo 34 krajín. Organizátori šampionátu Srbsko a Lotyšsko majú účasť automaticky zaručenú. Zvyšných 32 národných výberov zabojuje o zostávajúcich 14 miesteniek.

Kvalifikácia sa bude hrať rovnakým formátom ako predchádzajúca - v troch asociačných termínoch počas klubovej sezóny (6. - 16. novembra 2017, 5. - 15. februára 2018, 12. - 22. novembra 2018). V každom termíne odohrajú reprezentácie po dve stretnutia. Žreb v Mníchove rozdelil 32 družstiev do ôsmich skupín po štyroch účastníkov.

Slovenky pod vedením českého trénera Mariana Svobodu obsadili na júnových ME 2017 v Česku ôsme miesto.

Kvalifikácia ME 2019 - výsledky žrebu:
A-skupina: Bosna a Hercegovina, Island, Čierna Hora, SLOVENSKO
B-skupina: Estónsko, Poľsko, Bielorusko, Turecko
C-skupina: Albánsko, Litva, Maďarsko, Rusko
D-skupina: Portugalsko, Veľká Británia, Izrael, Grécko
E-skupina: Fínsko, Rumunsko, Slovinsko, Francúzsko
F-skupina: Bulharsko, Holandsko, Ukrajina, Španielsko
G-skupina: Švajčiarsko, Nemecko, Česko, Belgicko
H-skupina: Macedónsko, Chorvátsko, Švédsko, Taliansko

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport