17. 01. 2018 10:19 | BELÉN/TASR

Svitko pre bolesti odstúpil z Rely Dakar

Dôvodom sú neutíchajúce bolesti hornej časti tela po páde v 10. etape.

Slovák Štefan Svitko na motocykli KTM sa pripravuje na reštart nedeľňajšej 8. etapy 40. ročníka Rely Dakar.
Slovák Štefan Svitko na motocykli KTM sa pripravuje na reštart nedeľňajšej 8. etapy 40. ročníka Rely Dakar. Foto: TASR/AP

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko odstúpil z Rely Dakar. Dôvodom sú neutíchajúce bolesti hornej časti tela po páde v 10. etape.

Svitko mal počas etapy ťažký pád, po ktorom musel ísť na röntgenové vyšetrenie. "Dvadsať kilometrov pred koncom prvej časti špeciálky som mal strašný pád, koplo ma to a išiel som ponad motorku. Nebolo to ani v 'roadbooku'... Dnes boli dve chyby, ktoré neboli v 'roadbooku' ani zapísané, bol tam uvedený len jeden výkričník. Bavili sme sa o tom aj s ďalšími pretekármi, ktorí sa chytali za hlavu, keď to videli. Tiež ich to koplo na mieste, kde som spadol, oni našťastie nespadli," povedal Svitko pre RTVS. "Urobili sme chybu v navigácii, blúdili sme a došiel som, ako som došiel. Dosť som doničený, strašne ma bolí rameno. Pôjdem na röntgen, dúfam, že všetko bude v poriadku a budem môcť v ďalšej etape štartovať," dodal pretekár ešte pred tým, ako oznámil, že z Rely Dakar odstupuje.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport