29. 03. 2018 15:18 | BRATISLAVA/kc

Ministerstvo školstva rozdelilo odmeny pre slovenských olympionikov a paralympionikov

Suverénne najviac si svojimi výkonmi "zarobila" paralympijská lyžiarka Henrieta Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová.

Anastasia Kuzminová, Petra Vlhová a Henrieta Farkašová.
Anastasia Kuzminová, Petra Vlhová a Henrieta Farkašová. Foto: TASR, koláž: tvnoviny.sk

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR už poskytlo 50-percentnú dotáciu na odmeny pre medailistov na olympijských a paralympijských hrách.

V minulom roku vláda SR prijala materiál, podľa ktorého sa upravujú odmeny pre športovcov. V individuálnych športoch schválila za 1. miesto odmenu 22 500 eur - rovnako pre zdravých športovcov, ako aj zdravotne znevýhodnených (čo predstavuje 50 % odmeny), ďalšími 50 % môže prispieť Slovenský olympijský výbor a Slovenský paralympijský výbor. Za striebornú medailu bola športovým reprezentantom schválená suma 17 500 eur a za bronzovú 12 500 eur.

Suverénne najviac si svojimi výkonmi "zarobila" paralympijská lyžiarka Henrieta Farkašová a jej navádzačka Natália Šubrtová (4 x zlato, 1 x striebro).

Spomedzi olympionikov dostane najviac peňazí v odmenách biatlonistka Anastasia Kuzminová. Naša najväčšia hviezda ZOH vybojovala jednu zlatú, dve strieborné medaily a bola členkou ženskej štafety, ktorá sakončila na 5. mieste.

Finančné prostriedky pre športových reprezentantov Slovenska by Karol Chren on Scribd


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport