15. 06. 2018 13:52 | BUKUREŠŤ/TASR

Rumunov pobúrila ilustrácia v časopise Charlie Hebdo. Z Halepovej urobili zberačku železa

Halepová v reakcii na ilustráciu uviedla, že "nie je v stave (niečo) komentovať".

Rumunská tenistka Simona Halepová
Rumunská tenistka Simona Halepová Foto: TASR/AP/Alessandra Tarantino

Rumunskú verejnosť pobúrila karikatúra z najnovšieho čísla francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo, ktorá rumunskú tenisovú hviezdu Simonu Halepovú vyobrazuje ako rómsku zberačku železného šrotu.

Halepová sa 9. júna stala víťazkou ženskej dvojhry na tenisovom turnaji Roland Garros a získala tak svoj prvý grandslamový titul v kariére. V rodnom Rumunsku ju vítali ako národnú hrdinku, píše agentúra AP.

Autor karikatúry v týždenníku Charlie Hebdo ju však vyobrazil, ako s pohárovou trofejou v rukách kričí: "Železooo! Staré železo!" V Rumunsku tento obrázok vyvolal veľké pobúrenie. Francúzska veľvyslankyňa Bukurešti Michele Ramisová v piatok bránila "slobodu slova a médií" a dodala, že ilustrácia z Charlie Hebdo vonkoncom neodzrkadľuje verejnú mienku vo Francúzsku.

Halepová v reakcii na ilustráciu uviedla, že "nie je v stave (niečo) komentovať". V Bruseli pôsobiaci rumunský novinár Dan Alexe si myslí, že žart cieli na "ignorantských Francúzov, ktorí si myslia, že každý Rumun je zlodej starého železa".

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport