10. 10. 2018 08:37 | LOS ANGELES/TASR

Bojovník MMA Nurmagomedov už pozná trest za bitku

Nepríde o opasok šampióna, hrozí mu však vysoká pokuta.

Chabib Nurmagomedov
Chabib Nurmagomedov Foto: TASR/AP Photo/John Locher

Ruský bojovník MMA Chabib Nurmagomedov nepríde o opasok pre šampióna ľahkej hmotnostnej kategórie UFC. Uviedol to v utorok prezident organizácie Dana White na oficiálnom webe.

Nurmagomedov sa po nedeľňajšom titulovom zápase proti Írovi Conorovi McGregorovi opasku šampióna nedočkal. Súboj v Las Vegas mal totiž škandálnu dohru. Víťaz po svojom triumfe nedovolene preliezol klietku a napadol jedného z členov McGregorovho tímu. Strhla sa hromadná bitka, pri ktorej sa dostali do klietky viaceré nepovolené osoby a dvaja členovia zo skupiny patriacej k Nurmagomedovovi šokujúco napadli McGregora. Museli ich spacifikovať poriadkové sily.

Obaja aktéri odišli z oktagonu v početnom sprievode ochrankárov predčasne pred oficiálnym vyhlásením výsledku. Neprístojnosti a šarvátky potom pokračovali aj v aréne, kde sa do seba pustili prívrženci z oboch táborov. "Zdolal Conora pred celým svetom, titul si plne zaslúži," uviedol White.

Prezident UFC však zároveň zdôraznil, že Nurmagomedova môžu potrestať pozastavením činnosti na štyri až šesť mesiacov a taktiež mu hrozí pokuta 250-tisíc dolárov.

Pozrite si archívnu reportáž TV Markíza:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport