20. 12. 2018 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Sabbatini chce napodobniť Kuzminovú. Čerstvý držiteľ nášho pasu má šancu už v Tokiu

Nápad reprezentovať našu krajinu mu vnukla jeho slovenská manželka.

Rory Sabbatini na slovenskom konzuláte v New Yorku.
Rory Sabbatini na slovenskom konzuláte v New Yorku. Foto: facebook.com

Slovensko môže mať na olympiáde prvého golfistu v histórii. Profesionál Rory Sabbatini v stredu (19.- 12.) získal slovenské občianstvo a v roku 2020 by chcel našu krajinu reprezentovať v Tokiu a chcel by ísť v šlapajách Nasti Kuzminovej.

Bývalá svetová osmička a šesťnásobný víťaz profesionálnych turnajov PGA tour doteraz reprezentoval Juhoafrickú republiku. Vďaka svojej slovenskej manželke však dostal nápad súťažiť práve za nás. „Konečne som dostal občianstvo a som nadšený, že budem môcť reprezentovať krásne Slovensko. Dúfam, že sa mi bude dariť, dosiahnem nejaké dobré výsledky a inšpirujem novú generáciu golfistov," vyznal sa.

Sabbatini by chcel Slovensko reprezentovať na olympiáde. Na tú sa dostane 60 najlepších golfistov sveta. Nový slovenský reprezentant je 203. v rebríčku, na olympiádu však môžu ísť len štyria z jednej krajiny a v tomto redukovanom poradí je 75.

Rozhodnutím reprezentovať Slovensko sa Sabbatini zaradil do neveľkého radu úspešných športovcov, ktorých sa nám podarilo získať. Nad všetkými jednoznačne vytŕča trojnásobná olympijská víťazka Nasťa Kuzminová, ktorá všetky svoje veľké úspechy dosiahla až potom, ako k nám prišla z Ruska.

Tému spracoval Martin Petro.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport