20. 01. 2019 11:02 | BRATISLAVA/TASR, ml

Vlhovej otec napísal otvorený list lyžiarskej asociácii, viceprezident reaguje

Problémom sú kombinézy na majstrovstvá sveta.

Na archívnej snímke alpská lyžiarka Petra Vlhová s otcom Igorom.
Na archívnej snímke alpská lyžiarka Petra Vlhová s otcom Igorom. Foto: TASR

Otec slovenskej lyžiarskej reprezentantky Petry Vlhovej poslal kritický otvorený list vedeniu Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Igor Vlha v ňom upozorňuje, že druhá pretekárka slalomu i celkového poradia Svetového pohára nemá včas k dispozícii kombinézy pre blížiace sa MS. Vo švédskom Aare (4.-17. februára) plánuje štartovať vo všetkých individuálnych súťažiach, super-G je na programe už o dva týždne (5. februára).

Tlačová agentúra SR uviedla list v plnom znení bez úprav a oslovila vedenie SLA so žiadosťou o stanovisko. Denník SME priniesol reakciu viceprezidenta Jána Garaja, ktorého Vlha tiež v liste spomína. Prečítajte si ju nižšie pod listom.

Otovrený list Igora Vlhu

"Vážený pán Ivanič a kolektív!
Nerobím to rád, ale musím zareagovať na situáciu, ktorá najnovšie vznikla na našom Úseku alpských disciplín pod neodbornom vedením pána Garaja, za ktorého mám pocit nesiete zodpovednosť aj vy ako šéf Slovenskej lyžiarskej asociácie.
Ani pár dní pred začiatkom najdôležitejšieho podujatia sezóny, majstrovstiev sveta vo švédskom Aare, neobdržala Petra Vlhová od našej asociácie reprezentačné kombinézy v spoločnom tímovom dizajne so štátnymi symbolmi, ktoré boli dohodnuté na jar pri spoločnom jednaní na pôde Slovenského olympijského výboru.
Na dôležitú potrebu riešiť kombinézy rovnakého dizajnu pre MS som osobne upozornil v septembri pána Garaja v sklade nášho úseku v Palúdzke. Povedal som mu, že je do 15. decembra nevyhnutné dať objednávku na výrobu kombinéz výrobcovi, ktorý vyrába špeciálne kombinézy Petre presne na mieru, nakoľko výroba trvá 45 dní a kombinézy je potrebné pred pretekmi ešte odskúšať. Z dôvodu, že na MS chceme ísť slalom, obrovský slalom, alpskú kombináciu, zjazd aj super-G, potrebujeme 4 kusy pretekových kombinéz a 3 kusy tréningových kombinéz cca v cene 750-800 eur za kus. Financovanie reprezentačných kombinéz je zahrnuté v rozpočte nášho úseku. Pán Garaj mi odpovedal citujem: 'že nemám riešiť, on to zariadi.'
Petra Vlhová ako reprezentantka Slovenskej republiky má eminentný záujem štartovať na MS v kombinézach so štátnymi symbolmi v slovenskom dizajne, čo sa zjavne pre neschopnosť asociácie (zariadiť elementárne veci v prospech štátnej reprezentácie) neudeje... Petru to veľmi mrzí, lebo na MS bude musieť svoju krajinu reprezentovať vo svojej komerčnej kombinéze vyrobenej predovšetkým pre Svetový pohár.
Tento otvorený list bude zaslaný aj inštitúciám, ktoré majú na starosti podporu a financovanie štátnej športovej reprezentácie v Slovenskej republike.
Igor Vlha"

Reakcia Garaja

"Tento megaproblém, ktorý sa vytvára nie je vôbec takým problémom. Je to o slušnej komunikácii. Proti Petre nebudem nikdy zbrojiť. Bol som pri jej zrode," reagoval pre SME Ján Garaj, ktorý bol prvým trénerom slovenskej úspešnej lyžiarky. Ďalej tvrdí, že SLA nedostala od tímu Vlhovej potrebné podklady na objednávku kombinéz.

"So všetkými ostatnými pretekármi sme sa dohodli. Nechcem, aby sa pred majstrovstvami sveta opäť vyťahovali takéto veci," dodal.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport