05. 02. 2019 22:34 , článok bol aktualizovaný 06. 02. 2019 09:59 | ARE/TASR

Šance Petry Vlhovej v kombinácii na MS sa zvýšili, Mikaela Shiffrinová nebude štartovať

Tá je na programe v piatok.

Alpská lyžiarka Petra Vlhová na trati slalomu vo Flachau.
Alpská lyžiarka Petra Vlhová na trati slalomu vo Flachau. Foto: TASR

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová vynechá na majstrovstvách sveta vo švédskom Are okrem zjazdu aj alpskú kombináciu. Oznámila to v utorok (5. 2.) večer, niekoľko hodín po tom, ako na úvod šampionátu získala zlato v super-G.

Dvadsaťtriročná Shiffrinová sa sústredí na budúcotýždňové točivé disciplíny. V obrovskom slalome (14. februára) bude obhajovať striebro, v slalome (16. februára) najcennejšiu medailu.

"V hlave som mala pingpong, stále som sa vracala k tejto otázke. S tímom sme sa však napokon rozhodli, že súťažiť aj v alpskej kombinácii by na týchto MS bolo príliš veľa. Sezóna už teraz prekonala moje najbláznivejšie sny a stále sa neskončila. Najťažšie je nájsť rovnováhu medzi mojou túžbou lyžovať čo najviac a fyzickými aj psychickými silami. Moju energiu musím teraz koncentrovať na slalom a obrovský slalom," napísala Američanka na sociálnych sieťach.

V piatkovej kombinácii (11.00 zjazd, 16.15 slalom) ubudla jedna z najvážnejších adeptiek na pódium. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová bude štartovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport