13. 02. 2019 16:44 | ARE/TASR

Skvelá správa pre Petru Vlhovú: Do programu budúcich MS pribudne jej obľúbená disciplína

V programe zostáva aj alpská kombinácia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Alpská kombinácia bude súčasťou programu majstrovstiev sveta aj o dva roky v Cortine d'Ampezzo. Rada Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) v stredu na svojom zasadnutí vo švédskom Are rozhodla, že súťaž všestrannosti zostane aj na MS 2021, pričom do programu šampionátu pribudne aj paralelný slalom jednotlivcov.

Na prebiehajúcich MS v Are získala v alpskej kombinácii striebornú medailu slovenská reprezentantka Petra Vlhová. Nikdy predtým žiadny slovenský zjazdár, ani vo federálnej ére, nestál na pódiu vrcholného podujatia po individuálne disciplíne. Budúcnosť disciplíny však bola ohrozená, nahlas sa hovorilo aj o jej možnom vyškrtnutí z programu vrcholných podujatí. Rada FIS však v stredu rozhodla o jej ponechaní na MS. Zároveň rozhodla o zostavení pracovnej skupiny, ktorá bude diskutovať o formáte súťaže a bude sa zaoberať aj celkovou stratégiou v rámci Svetového pohára, informovala agentúra APA.

"Budeme analyzovať štatistiku sledovanosti v médiách a návštevností podujatí oboch súťaží a v závislosti od toho rozhodneme o ich budúcnosti," uviedla FIS vo svojom vyhlásení, z ktorého citovala agentúra AP. V Cortine 2021 tak na pretekárov čakajú slalom, obrovský slalom, super-G, zjazd, alpská kombinácia, paralelný slalom a ešte aj tímová súťaž.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport