19. 02. 2019 15:23 | NEW YORK/kc

Kuriózne priznanie boxerskej legendy: Mike Tyson tvrdí, že vyzval na súboj horskú gorilu

Gorilu z newyorskej zoo nazval opičím sopliakom a chcel jej dať príučku.

Mike Tyson.
Mike Tyson. Foto: TASR/AP/Carlo Allegri

Bývalý boxerský šampión Mike Tyson (52) sa nedávno priznal, že keď bol na vrchole slávy, chcel vyzvať na súboj gorilu. Znie to síce neuveriteľne, no človeku, ktorý sa preslávil aj tým, že odhryzol ucho svojmu súperovi, sa to veriť dá.

O Iron Mikovi je známe, že má blízko k zvieratám. Choval papagáje aj bengálske tigre. V roku 1986, krátko po zisku titulu majstra sveta, absolvoval Tyson spolu so svojou vtedajšou manželkou súkromnú návštevu newyorskej zoo. Najviac ho zaujalo správanie goríl horských- všimol si, že dominantný samec sa k ostatným menším druhom správa ako tyran. Tysona sa to dotklo a rozhodol sa, že dá nespratnému primátovi príučku.

„Ponúkol som dozorcovi, že mu dám 10-tisíc dolárov, keď otvorí klietku a nechá ma si to s tým opičím sopliakom vybaviť," uviedol Tyson v rozhovore pre denník The Sun.

Dozorca ponuku z pochopiteľných dôvodov odmietol a zrejme tým boxerovi zachránil život.

Medzi Tysonove najznámejšie príhody patrí aj tá zo zápasu proti Andrzejovi Golotovi v roku 2000. Iron Mike tvrdí, že vyhral aj napriek tomu, že bol pod vplyvom marihuany. Vo svojej biografii s názvom „Nepopierateľná pravda" sa zase priznal, že na dopingové kontroly chodil s umelým penisom naplneným cudzím močom.

Tyson sa nikdy netajil svojou láskou k drogám a v súčasnosti sa živí pestovaním marihuany na lekárske účely. Na svojom 20-akrovom ranči prevádzkuje aj školu pestovania tejto plodiny.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport