21. 02. 2019 13:47 | BRATISLAVA/Robert Ďurkáč, TASR

Pred Petrou Vlhovou je posledná tretina sezóny. Kde a kedy ešte zabojuje o víťazstvá?

V doterajšom priebehu tohto ročníka Svetového pohára si vybojovala štyri víťazstvá a šesť druhých miest.

Alpská lyžiarka Petra Vlhová v cieli obrovského slalomu v Kronplatzi.
Alpská lyžiarka Petra Vlhová v cieli obrovského slalomu v Kronplatzi. Foto: TASR/AP

Historicky najúspešnejšia sezóna sa ešte nekončí. Slovenská lyžiarska hviezda Petra Vlhová sa po majstrovstvách sveta v Are, na ktorých získala kompletnú medailovú zbierku, ešte v rámci Svetového pohára 2018/2019 predstaví v dvoch strediskách.

Program SP.
Program SP. Foto: TVNOVINY.sk
 

V Soldeu sú na programe aj preteky v zjazde, super-G a tímovej súťaži, či sa ich však Petra Vlhová zúčastní, je veľmi otázne.

Druhý marcový víkend by mala štartovať u našich západných susedov v Česku, kde by sa v piatok 8. marca a o deň neskôr mala v Špindlerovom Mlyne predstaviť v obrovskom slalome a následne v slalome.

Finále tejto sezóny sa odohrá v andorrskom Soldeu, kde, veríme, že ju okrem slalomu a obrovského slalomu uvidíme aj superobrovskom slalome (super-G). 

Petra Vlhová
Petra Vlhová Foto: TASR
 

"Sezóna je veľmi náročná, takže určite si pôjdem niekam oddýchnuť a vypnúť. Potom sa budem tešiť na moju motorku, loďku a takéto veci. Silu na zvyšok sezóny ešte nájdem, ale musím si teraz nájsť čas sama na seba. Malý glóbus už nezískam, ale inak je všetko otvorené. Chcem si udržať pódiové miesto v obrovskom slalome a udržať si celkové druhé miesto. To je neskutočný výsledok. Je to kúsok, ale zároveň ďaleko. Musím sa koncentrovať, lebo v tejto časti sezóny už sa veľmi človeku nechce, je taký lenivejší," povedala Vlhová po prílete z MS.

Doterajšie sezónne výsledky

V priebežnom hodnotení Svetového pohára patrí rodáčke z Liptovského Mikuláša druhá pozícia za suverénnou Mikaelou Shiffrinovou. V celkovom poradí slalomu je druhá, v obrovskom slalome tretia.

Vlhová na MS získala postupne striebro v kombinácii, titul v obrovskom slalome a bronz v slalome.

Alpská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje zlato v obrovskom slalome na MS v Are.
Alpská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje zlato v obrovskom slalome na MS v Are. Foto: TASR
 

V rámci účinkovania vo Svetovom pohári zaknihovala v tomto ročníku štyri víťazstvá, postupne v obrovskom slalome v Semmeringu, v paralelnom slalome v Oslo, slalome vo Flachau a obrovskom slalome v Maribore.

Okrem toho dosiahla šesť druhých miest, z toho päť v slalome a jedno v paralelnom slalome. Vždy ju dokázala poraziť len americká superhviezda Shiffrinová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport