28. 02. 2019 12:37 | SOLDIER HOLLOW/TASR

Férové gesto hviezdneho biatlonistu: J. T. Boe sa priznal ku chybe, ktorú si nikto nevšimol

Nór tak prišiel o body aj prémiu.

Biatlonista Johannes Thingnes Bö oslavuje druhé miesto v pretekoch s hromadných štartom v Anterselve.
Biatlonista Johannes Thingnes Bö oslavuje druhé miesto v pretekoch s hromadných štartom v Anterselve. Foto: TASR/AP

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Boe sa priznal k chybe na strelnici v stíhacích pretekoch Svetového pohára v americkom stredisku Soldier Hollow. Pri streľbe stojmo vypálil len štyri namiesto piatich nábojov, čo neskôr potvrdili aj televízne zábery.

Podľa pravidiel sa pretekári z bezpečnostných dôvodov nesmú na trati pohybovať s nabitou zbraňou.

Suverénny líder celkového poradia SP informoval v cieli rozhodcov, ale pre zlú komunikáciu sa o tom nedozvedela súťažná komisia. Výsledky už nemohli dodatočne zmeniť, Boe v nich zostane na štvrtom mieste, no príde o 43 bodov a 7000 eur. "Je to nešťastná záležitosť, ale s Johannesom sme snáď našli najlepšie riešenie. Žiadna diskvalifikácia, no odobrali sme mu body a prize money," uviedol v tlačovej správe športový riaditeľ Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) Felix Bitterling.

Dvadsaťpäťročný Nór napriek tomu vedie priebežné poradie seriálu s veľkým náskokom 291 bodov pred Rusom Alexandrom Loginovom: "Pre mňa je to uzavreté. Išiel som sa rozhodcami hneď po pretekoch a povedal som im, že porušenie pravidiel bola moja vina. Chcem zdôrazniť, že by som nedostal žiadny trest, keby som sa k tomu nepriznal. Dúfam, že IBU urobí všetko, aby sa neopakovali takéto chyby."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport