19. 03. 2019 12:22 | BRATISLAVA/TASR

Prvý muž svetového hokeja navštívil Bratislavu, vyzdvihuje umiestnenie Slovákov do Košíc

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave sa mu podľa vlastných slov veľmi páči, je podľa neho útulný a panuje tu dobrá atmosféra.

René Fasel.
René Fasel. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Slovensko je hokejová krajina. Pri májových majstrovstvách sveta určite nebudeme čeliť žiadnym problémom.

Na tlačovej konferencii v Bratislave to v pondelok vyhlásil prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel, ktorý prišiel na Slovensko spolu so svojimi kolegami skontrolovať prípravy na šampionát.

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave sa mu podľa vlastných slov veľmi páči, je podľa neho útulný a panuje tu dobrá atmosféra.

 

"Dať Slovákov do Košíc je dobrý nápad"

IIHF je hrdá na to, že môže byť po roku 2011 opäť na Slovensku, v Bratislave a v Košiciach. "Budeme robiť to isté ako v roku 2011, až na jednu výnimku. Federácia sa rozhodla dať slovenský tím do Košíc, čo je ďalší z dobrých nápadov. Budeme tu v Bratislave mať český tím s Rusmi, Švédmi a ďalšími zaujímavými krajinami. Slovensko je hokejová krajina, hokej je tu športom číslo jeden," povedal Fasel.

Šéf IIHF tvrdí, že majú podporu miest Bratislava a Košice. Ich zástupcom sa poďakoval za podporu a spoluprácu. Veľmi sa mu páči aj bratislavský zimný štadión, ktorý v pondelok navštívil. "Je naozaj útulný a panuje tu dobrá atmosféra. Máte tu na Slovensku skvelých fanúšikov a my sa naozaj tešíme na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2019," skonštatoval.

Kohút ďakuje za korektnú spoluprácu

Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút je rád, že vrcholní predstavitelia IIHF zavítali na Slovensko. V pondelok mali podľa jeho slov niekoľko stretnutí a vyjadrili veľkú spokojnosť so stavom prípravy celého šampionátu.

"Nie je jednoduché zorganizovať šampionát, na ktorom očakávame, že príde v oboch mestách zhruba 600.000 ľudí. Postarať sa o nich a zabezpečiť, aby fungovalo všetko, ako má," uviedol.

Zástupcom Bratislavy a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) poďakoval za korektnú spoluprácu. Verí, že celý šampionát prebehne tak, aby všetci, ktorí prídu do Bratislavy či do Košíc, mali veľmi dobrý pocit.

Nech sa hrá v duchu fair-play

Primátor Bratislavy Matúš Vallo uviedol, že majstrovstvá sveta sú príležitosťou ukázať hokejovým fanúšikom hlavné mesto. Praje si úspech slovenského tímu, ale najviac si želá, aby hokejové zápasy a stretnutia fanúšikov prebiehali v duchu fair-play.

"Verím, že Bratislavčania, ako pri iných športových udalostiach, prejavia pohostinnosť, srdečnosť a pravé športové emócie," povedal primátor.

Deklaroval, že mesto berie majstrovstvá vážne a verí, že po športovej, organizačnej a spoločenskej stránke dopadnú najlepšie ako sa dá. Vallo zároveň informoval, že "primátorský" skybox na zimnom štadióne nebude používať, ale ponúkne ho Bratislavčanom.

Cieľom je propagovať kraj

Predseda BSK Juraj Droba povedal, že do Bratislavy prídu atraktívne hokejové tímy a preto chcú zahraničným i domácim návštevníkom propagovať Bratislavský kraj.

"Našou ambíciou bude nielen propagovať mesto Bratislava, ale pozvať návštevníkov, aby si pozreli aj iné zaujímavé miesta v rámci kraja," podotkol.


VIAC Z Šport