26. 03. 2019 10:15 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Otvorená spoveď Petry Vlhovej: Takto hodnotí sezónu a vzťah s Mikaelou Shiffrinovou

V jednej z otázok fanúšikov zaznelo, či má priateľa.

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. Foto: Reprofoto: tvnoviny.sk

Do Markízy zavítala v utorok veľká osobnosť. Hosťkou Telerána bola jedna z najväčších súčasných svetových hviezd alpského lyžovania Petra Vlhová.

Tá má za sebou najúspešnejšiu sezónu v kariére, v ktorej sa jej podarilo na majstrovstvách sveta v Äre vyhrať obrovský slalom.

„Boli to obrovské emócie, človek si to v ten daný moment neuvedomuje, čo dokázal. Stále to mám v hlave. Všetko príde neskôr. Veľa vecí si hovorím, že som ich mohla urobiť inak. Potom ale si uvedomím, že už to nezmením, že to môžem zmeniť nabudúce," hodnotí nielen tento historický úspech Petra Vlhová.

Tá sa nevyhla prepieranej otázke, a síce aký má vzťah s jej najväčšou konkurentkou, Američankou Mikaelou Shiffrinovou: „Pýta sa ma na to veľa ľudí. Máme normálny vzťah, ale nie kamarátsky, pretože sme rivalky. Keď však prídeme do cieľa alebo sa stretneme, normálne sa porozprávame. Ja mám svoj tím, ona má svoj, každý si ideme svojou cestou. Ale áno, to napätie je naozaj cítiť. Z mojej strane je nemožné mať kamarátsky vzťah, máme rešpekt voči sebe," hovorí.

 

V rozhovore nezabudla vyzdvihnúť ani slovenských priaznivcov. „Sú úžasní. Na každých pretekoch som vždy videla aspoň dve-päť slovenských vlajok. Je to podpora a teším sa, že sú tam," vystrúhala poklonu rodáčka z Liptovského Mikuláša.

V jednej z otázok fanúšikov zaznelo, či má priateľa. „Momentálne ho nemám. Samozrejme, som žena, aj ja chcem mať deti, takže si raz chcem založiť rodinu. Teraz však túžim dokončiť kariéru tak, ako si predstavujem. A potom príde všetko ostatné," doplnila 23-ročná špecialistka na točivé disciplíny.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport