23. 04. 2019 15:20 , článok bol aktualizovaný 23. 04. 2019 16:26 | LONDÝN/TASR

Šok na úvod MS v snookri: Päťnásobný šampión O'Sullivan vypadol s amatérom

Dvadsaťtriročný premožiteľ legendy sa do hlavného turnaja prebojoval ako vôbec prvý neprofesionál v histórii.

Ronnie O'Sullivan počas zápasu prvého kola MS v snookri.
Ronnie O'Sullivan počas zápasu prvého kola MS v snookri. Foto: TASR/Nigel French/PA via AP

Päťnásobný majster sveta v snookri a líder renkingu Ronnie O'Sullivan sa postaral o jedno z najväčších prekvapení v histórii tohto športu. V utorok totiž na MS v Sheffielde nestačil už v prvom kole na Jamesa Cahilla, amatéra, ktorý ani nefiguruje vo svetovom rebríčku.

Dvadsaťtriročný hráč sa do hlavného turnaja prebojoval ako vôbec prvý neprofesionál v histórii. O'Sullivan prehrával v pondelok v divadle Crucible na konci prvého dňa 4:5. V utorkovom pokračovaní nedokázal odvrátiť blamáž a so šampionátom sa rozlúčil po prehre 8:10. Informovala o tom BBC.

O'Sullivan neprešiel cez 1. kolo svetového šampionátu prvýkrát od roku 2003. "Cítil som sa veľmi zle. Počas uplynulých nocí som nespal dobre, nemal som vôbec žiadnu energiu. Ak nie ste pripravení na 100%, tak je to ťažké. Súper hral veľmi dobre," povedal podľa agentúry AFP 43-ročný Angličan, ktorý vyhral v tomto roku päť turnajov.

"Ťažko sa mi hľadajú slová. Vždy som však veril, že môžem zdolať kohokoľvek. Teraz chcem ukázať, čo všetko dokážem," vyhlásil Cahill, ktorého v 2. kole čaká Stephen Maguire zo Škótska.

V rozhodujúcom frame mal O'Sullivan smolu, keď nechtiac potopil aj červenú guľu:


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport