06. 05. 2019 17:00 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Olympiáda mladých športových talentov patrí Banskej Bystrici. Bude sa stavať a modernizovať

Pôvodne mali podujatie hostiť Košice.

Mladé športové talenty.
Mladé športové talenty. Foto: TVNOVINY.sk

Dejiskom európskeho olympijského festivalu mládeže v roku 2021 bude Banská Bystrica. Pôvodne mali podujatie hostiť Košice. Projekt za desiatky miliónov eur si nakoniec rozmysleli. Tisíce mladých športovcov z celého kontinentu tak bude súťažiť na strednom Slovensku. 

Mládežnícku olympiádu športových talentov z 50 krajín hostili už Paríž, Brusel či Lisabon. Mohli sa k nim pridať aj Košice. Vedenia mesta ale nakoniec usúdilo, že by to finančne neutiahli. Usmiaty je tak primátor Banskej Bystrice. Z čoho východniari vycúvali, do toho Stredoslováci idú.

Záujem o organizáciu podujatia prejavilo niekoľko slovenských miest. Do finále sa nakoniec okrem Banskej Bystrice dostala ešte Žilina a Šamorín. O víťazovi rozhodol olympijský výbor a desať zväzov, v ktorých sa bude súťažiť.

„V prospech Banskej Bystrice zahrali predovšetkým najlepšie možnosti ubytovania približne štyritisíc účastníkov, ako aj ďalších približne tisíc rozhodcov, technických delegátov, oficiálnych hostí a dobrovoľníkov v meste a regióne," uviedol prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

Na prípravu podujatia vyčlenila vláda 12 miliónov eur. Už teraz sa vraví, že bude treba viac. Okrem internátov zrekonštruujú aj atletický štadión. V meste má vyrásť nová multifunkčná športová hala a do toho ešte treba započítať zmodernizovanie infraštruktúry.

Pozrite si reportáž Ľuba Fronka

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport