09. 06. 2019 18:17 | BRATISLAVA/TASR

Végh na Oktagone nečakane prehral, Američan mu pred KO uštedril zakázaný úder

Slovenský bojovník bude mať šancu upraviť bilanciu v Prahe, kde sa stretne s českou hviezdou Karlosom Vémolom.

V tomto momente Zwicker uštedril Véghovi nedovolený úder hlavou.
V tomto momente Zwicker uštedril Véghovi nedovolený úder hlavou. Foto: reprofoto youtube/oktagon mma

Slovenský bojovník MMA Attila Végh prehral s Američanom Virgilom Zwickerom na 12. turnaji organizácie Oktagon. Výsledok hlavného zápasu šokoval divákov na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave, video neskôr ukázalo, že víťaz pred rozhodujúcim knokautom zasiahol Végha nedovolene hlavou.

V Bratislave sa predstavilo niekoľko slovenských bojovníkov, diváci najviac aplaudovali hviezdam domácej MMA scény Samuelovi Krištofičovi, Gáborovi Borárosovi, či Ľudovítovi Kleinovi. Všetci traja svoje zápasy zvládli. Krištofič si s Brazílčanom Fernandom Gonzalesom poradil už po 28 sekundách, keď svojho oponenta poslal na podlahu tvrdým hákom.

"Presne toto som mal v pláne. Buď predný hák, alebo tvrdá rana. Chcel som doma zvíťaziť, ďakujem skvelým divákom," povedal Krištofič.

Bratislavský "zimák" potešil aj Boráros. Víťaz prvej série reality šou Oktagon výzva si rovnako v prvom kole poradil so svojím súperom, ktorým bol Čech Jan Janka. Boráros zasypal súpera od úvodu tvrdými údermi, neskôr pridal ďalšie, keď už bol Janka na zemi.

"Na záznamoch z jeho zápasov som si všimol, že nie je taký silný na zemi, tak som sa na to zameral. Možno to tak nevyzerá, ale aj ja mám mozog," pobavil divákov Boráros. V 1. kole knokautoval súpera aj Klein, Brazílčana Williama Limu poslal k zemi presným úderom. V zápasoch hlavnej karty upútal aj slovenský súboj v ľahkej váhe medzi Karolom Ryšavým a Samuelom Daňkom. Zvíťazil Ryšavý, ktorý Daňka zasiahol do oblasti ľavého oka, toho si okamžite vzali na starosti lekári. Veľkú pozornosť pútala aj nová tvár Oktagonu Machmud Muradov, ktorý tvrdo knokautoval už v prvom kole Brazílčana Pereiru.

Hlavný zápas medzi Véghom a Zwickerom sa skončil nečakanou prehrou slovenského bojovníka. Američan, veterán prestížnej UFC, poslal "Pumukliho" na zem po tvrdom údere, no videozáznam ukázal, že dezorientovaného Végha zasiahol pred rozhodujúcimi údermi hlavou, čo je v pravidlách MMA nedovolené.

zdroj: youtube/OKTAGON MMA

Slovenský bojovník bude mať šancu upraviť bilanciu 32 víťazstiev, 9 prehier a 2 remízy 9. novembra v Prahe, kde sa stretne s českou hviezdou Karlosom Vémolom. Ten bol v hale aj teraz a napriek tomu, že nebojoval, vypočul si dve výzvy od súperov. Prvú od Brazílčana da Silvu a druhú od Véghovho premožiteľa.

"Ja žiadnu výzvu neodmietam," povedal Vémola. Da Silvovi odkázal: "Buď opatrný s tým, čo si želáš, pretože Oktagon je môj domov. Tu žerú ako prvé levy."


VIAC Z Šport