18. 06. 2019 19:28 | KOŠICE/TASR

Hokejbal-MS: Slováci prehrali s Českom, v semifinále ich čaká Taliansko

Nezachytili úvod strenutia, v ktorom dostali rýchle dva góly.

Lukáš Piják (Slovensko) a Václav Šlehofer (Česko) v zápase Slovensko - Česko.
Lukáš Piják (Slovensko) a Václav Šlehofer (Česko) v zápase Slovensko - Česko. Foto: TASR/Milan Kapusta

Slovenskí hokejbalisti prehrali v utorok vo svojom poslednom zápase v A-skupine na MS v Košiciach s Českom 1:2. Česi viedli po prvej tretine po góloch Pavla Kubeša a Petra Filipa 2:0, v 37. minúte stanovil konečný výsledok Jaroslav Martinusík.

V tabuľke A-skupiny skončili Slováci na 2. mieste s ôsmimi bodmi a v semifinále nastúpia vo štvrtok o 17.00 h proti Taliansku.

Slovensko - Česko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 37. Martinusík (Rampáček, Salajka) - 5. Kubeš (Král, Bílý), 8. Filip (Bílý)

SR: Polc - Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš, Doskočil, Horváth - Rampáček, Svitana, Martinusík - Božik, Piják, Lipták - Teplický, Oravec, Rufati - Poliaček, Cíbik, Olejník - Tomka, Vozár

hlasy po zápase

Marián Gregorík, tréner SR: "Škoda, že sme nezachytili úvod stretnutia. Česi na nás vybehli a dali rýchlo dva góly. Potom sme sa však dostali do zápasu a vytvorili sme si veľa šancí. Bohužiaľ, dokázali sme sa presadiť iba raz."

Jozef Minárik, útočník SR: "Prehrali sme bitku, nie vojnu. Je to škoda, lebo sme odohrali dobrý zápas, ale nezachytili sme úvod. Mali sme aj veľa vylúčení, toto si nemôžeme v ďalšom priebehu šampionátu dovoliť."

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport