21. 06. 2019 19:32 , článok bol aktualizovaný 21. 06. 2019 20:17 | KOŠICE/TASR

Hokejbal: Slováci sú vo finále! Kanaďania neuniesli prehru a vyvolali hromadnú bitku

V ňom sa stretneme s víťazom zápasu Česko - Fínsko.

Radosť slovenských hokejbalistov po góle proti Kanade.
Radosť slovenských hokejbalistov po góle proti Kanade. Foto: TASR/Milan Kapusta

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili v piatok v semifinále MS v Košiciach nad Kanadou 6:1. Najvýraznejšie sa na triumfe Slovákov podieľal Matúš Lipták, autor dvoch gólov a asistencie.

Kanaďania sa dostali do vedenia v 6. minúte, potom však padali góly iba do ich siete. Záver zápasu bol veľmi nervózny a Kanaďania, ktorí neuniesli prehru, vyvolali hromadnú bitku a uchýlili sa k zákernostiam.

V boji o zlato sa Slováci stretnú v sobotu o 19.00 h s víťazom piatkového večerného súboja Česko - Fínsko (20.00 h).

MS - muži - semifinále:

Slovensko - Kanada 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)

Góly: 15. Svitana (Lipták, Doskočil), 19. Teplický (Oravec), 33. Martinusík (Svitana, Rampáček), 33. Lipták, 37. Lipták (Oravec), 42. Oravec (z trestného strieľania) - 6. Hannon (Maiolino)

Zostava SR: Polc - Minárik, Salajka, Bujdák, Blahut, Vidlár, Gajdoš, Doskočil, Horváth - Rampáček, Piják, Martinusík - Božik, Rufati, Lipták - Teplický, Svitana, Oravec - Poliaček, Cíbik, Tomka - Vozár, Olejník

hlasy po zápase:

Mojmír Hojer, tréner SR: "Chalanom sme ani nemuseli nič hovoriť. Pochopili, o čo hrajú. Každý jeden hráč sa hádzal do striel, hrali neuveriteľne obetavo. Som na nich pyšný."

Michal Salajka, obranca SR: "Fantastický výkon, každý jeden hráč dal do toho všetko. Neskutočná obetavosť nás hnala dopredu, zvíťazili sme úplne zaslúžene."

Správu budeme aktualizovať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport