06. 10. 2019 10:49 | BRATISLAVA/TASR

Slovensko má ďalšiu miestenku na OH 2020 v Tokiu

Zabodovala gymnastka Barbora Mokošová.

Oficiálny transparent hosťovania Letných olympijských hier OH 2020 v Tokiu.
Oficiálny transparent hosťovania Letných olympijských hier OH 2020 v Tokiu. Foto: TASR/AP

Slovenská reprezentantka v športovej gymnastike Barbora Mokošová si na MS v Stuttgarte zabezpečila miestenku na budúcoročné olympijské hry v Tokiu. Podľa postupového kľúča Medzinárodnej gymnastickej federácie sa do Japonska prebojovala z 19. miesta vo viacboji.

Mokošová v dosiahla v kvalifikácii viacboja na MS výslednú známku 49,732 bodu a obsadila konečné 63. miesto. V preskoku si pripísala známku 13,500 bodu, na bradlách 13,100, na kladine 11,366 a v prostných 11,766. Druhá Slovenka Chiara Bunceová skončila vo viacboji na 108. mieste výkonom 47,232.

Mokošová podľa očakávania nepostúpila do finále viacboja ani na jednotlivých náradiach, no stále nestratila nádej na zisk olympijskej miestenky. V mimoriadne komplikovanom systéme olympijskej kvalifikácie teraz všetko závisí hlavne od výsledkov gymnastiek, ktoré sa v budúcom týždni predstavia vo finálových disciplínach a zároveň nezískajú miestenku na základe úspechu ich reprezentačného družstva.

S vystúpením Mokošovej prevláda v slovenskom tíme spokojnosť. "Barbora si pár dní pred podujatím natrhla tkanivo na ľavej nohe. Hoci hrozilo, že si ho úplne roztrhne, riskli sme štart. Barbora je bojovníčka, vedela, že šanca uspieť na dodatkovej kvalifikácii v budúcom roku je minimálna. V prostných i bradlách zacvičila dobre. V preskoku predviedla jeden z najlepších skokov svojej kariéry. Z kladiny nespadla, no vie ju zacvičiť oveľa lepšie. Teraz nám zostáva veriť, že sa jej podarí dostať druhýkrát na olympiádu," povedal tréner Martin Zvalo.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport