24. 10. 2019 15:15 | BRATISLAVA/TASR, rd

Štartuje nová lyžiarska sezóna. V týchto termínoch sa predstaví Petra Vlhová

Rodáčka z Liptovského Mikuláša obhajuje celkovú druhú priečku vo Svetovom pohári.

Alpská lyžiarka Petra Vlhová reaguje po víťazstve v obrovskom slalome v Špindlerovom Mlyne.
Alpská lyžiarka Petra Vlhová reaguje po víťazstve v obrovskom slalome v Špindlerovom Mlyne. Foto: TASR/AP

Petra Vlhová bude prvýkrát v kariére patriť k favoritkám na popredné umiestnenie hneď na otváracom podujatí Svetového pohára alpských lyžiarok.

Tradičný úvodný obrovský slalom je v rakúskom Söldene na programe v sobotu 26. októbra (10.00/13.00).

Okrem druhej pozície v hodnotení "obráku" bude strieborné priečky obhajovať aj v klasifikácii slalomu a celkovom poradí SP, v ktorom nazbierala 1355 bodov.

"Nadchádzajúca sezóna bude náročnejšia, lebo bude veľmi ťažké potvrdiť tú predchádzajúcu. S mojím tímom robíme všetko na sto percent, aby sme to potvrdili a možno aj zlepšili. Uvidíme, šport je nevyspytateľný, necháme sa prekvapiť," povedala 24-ročná Vlhová.

Alpská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli slalomu na MS v Are.
Alpská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli slalomu na MS v Are. Foto: TASR/AP
 

"Vo SP sa zameriame na celkové poradie i hodnotenia jednotlivých disciplín. Nesnažíme sa ísť za konkrétnym cieľom, nechávame to plynúť. Aj v predchádzajúcej sezóne sme to nechávali otvorené. Pre mňa je lepšie, keď nemusím myslieť na to, že chcem dosiahnuť niečo veľké, potom ma to trošku brzdí."

Za štandardných okolností vyhrá Svetový pohár fenomenálna Američanka Mikaela Shiffrinová a druhá bude Vlhová. Tento, pre slovenský šport, nesmierne lichotivý objektívny predpoklad sa umocňuje víziou ešte tesnejších súbojov oboch hviezd v točivých disciplínach a azda aj ešte väčším prienikom Slovenky v rýchlom sklze.

Pre Vlhovú je iste potešiteľné, že v kalendári naďalej figurujú viaceré jej zasnúbené dejiská na čele s Flachau, Levi či Mariborom.

Nechýba ani švédske Äre, kde pred štyrmi rokmi slávila svoj prvý triumf v SP a kde sa vo februári historicky stala majsterkou sveta.

Celkovo v ročníku 2019/2020 uvidíme štyri alpské kombinácie, tri paralelné slalomy, deväť obrovských a rovnaký počet klasických slalomov.

Program alpského lyžovania.
Program alpského lyžovania. Foto: TVNOVINY.sk
 


VIAC Z Šport