21. 11. 2019 06:00 | MOSKVA/kc

Ruský "Pepek námorník" prišiel o syntholové bicepsy. Podľa chirurga mal obrovské štastie

Naivného bodybuildera upozornila na hroziacu smrť aktivistka Alana Mamaevová, ktorá pomáha obetiam zbabraných plastických operácií.

Ruský
Ruský "Pepek námorník" Kiril Terešin. Foto: Profimedia.sk

Bývalý ruský vojak, ktorý sa na sociálnych sieťach "preslávil" umelými bicepsami, musel podstúpiť operáciu.

Z rúk mu odstránili 1,5 kilogramu odumretých svalov a tri litre oleja. Kirilovi Terešinovi (23) hrozilo, že mu budú musieť amputovať obidve ruky. Podľa doktorov mal šťastie, že sa nekróza nerozšírila do celého tela.

Naivného bodybuildera upozornila na hroziacu smrť aktivistka Alana Mamaevová, ktorá pomáha obetiam zbabraných plastických operácií. Presvedčila ho, aby si nechal z rúk odstrániť synthol. Operácia bola financovaná zo zbierky.

Kirill Terešin pred a po operácii.
Kirill Terešin pred a po operácii. Foto: Profimedia.sk
 

Prvé, čo Kirilla po úspešnej operácii zaujímalo, bolo, koľko mu zostalo svalovej hmoty.

Chirurg Dimitry Melnikov uviedol, že synthol v rukách spôsoboval Kirillovi bolesti, mal horúčku a cítil sa slabý. Mal šťastie, že infekcia nezasiahla pečeň.

Synthol je látka, ktorá sa používa najmä ako pózovací olej. Nájde sa však dosť veľa šialencov, ktorí si ho injekčne aplikujú do svalových partií. Prináša však iba optický efekt, svaly sú objemnejšie, no pôsobia komicky a nevzhľadne.

Vpichovanie syntholu navyše prináša veľké zdravotné riziká. Až 70 % oleja totiž zostáva v svaloch, kde sa rozkladá veľmi pomaly. Môže to trvať aj päť rokov.

Z rúk mu odstránili 1,5 kilogramu odumretých svalov.
Z rúk mu odstránili 1,5 kilogramu odumretých svalov. Foto: Profimedia.sk
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport