15. 01. 2020 11:06 | FLACHAU/tvnoviny.sk

Vlhovej tréner sa obul do Shiffrinovej tímu: Nechcem viac vidieť tie falošné tváre

Reagoval tak na vyjadrenia z tímu Shiffrinovej, že členovia z tímu Vlha chodia špehovať americkú hviezdu.

Alpská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje s trénerom Liviom Magonim triumf v slalome v Záhrebe.
Alpská lyžiarka Petra Vlhová oslavuje s trénerom Liviom Magonim triumf v slalome v Záhrebe. Foto: TASR/AP

Utorkový slalom v rakúskom Flachau, ktorý sa stal korisťou slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej, mal nie príliš lichotivý význam aj pre jej najväčšiu konkurentku Mikaelu Shiffrinovú.

Fenomenálna Američanka po viac ako dvoch rokoch nedokázala vyhrať dva po sebe idúce slalomy v rámci Svetového pohára.

Petrin tréner Livio Magoni tvdí, že toto je nový začiatok, niečoho omnoho väčšieho. „Myslím, že Petra bude víťaziť nielen v slalome, ale v každej disciplíne. Ak bude lyžovať takto ďalej, bude pre jej súperky veľmi ťažké dostať sa pred ňu," skonštatoval taliansky kouč pre SME.

Ten sa otvorene vyjadril aj k nedávnym vyhláseniam z tímu hviezdnej Američanky Shiffrinovej o tom, že posiela ľudí na Shiffrinovej tréningy, aby ju špehovali.

„Američania nie sú zvyknutí prehrávať, musia sa to naučiť. Nemám rád takéto veci, lebo poškodzujú náš šport. Neviem, prečo to vytiahli. Americký štýl. Už s nimi nehovorím, pre mňa sa to skončilo. Už ich nechcem vidieť, tie falošné tváre. Som kamarát s každým, ale keď niekto spraví niečo takéto, je koniec," doplnil Magoni s presvedčením, že Mikaela tento rok nie je taká silná, ako v minulosti.

Či je tomu naozaj tak, sa ukáže najbližší víkend. Program Svetového pohára sa totiž presunie do talianskeho Sestriere. V ňom na Petru Vlhová čaká v sobotu obrovský slalom a v nedeľu paralelný obrovský slalom.

Výborná formy rodáčky z Liptovského Mikuláša ju oprávňuje pomýšľať aj na niečo viac. Livio Magoni prezradil, že v ďalšom priebehu sezóny pridajú aj rýchlostné disciplíny. „Rozhodli sme sa, že pôjdeme aj do Banska na super G a zjazd. Skúsime to," naznačil Magoni.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport