15. 01. 2020 12:17 | SHUBAYTAH/TASR

Dakar: Štefan Svitko v skrátenej 10. etape stratil, stále však je v top desiatke

Vo štvrtok je na programe predposledná 11. etapa.

Slovenský motocyklista Štefan Svitko na archívnej snímke.
Slovenský motocyklista Štefan Svitko na archívnej snímke. Foto: TASR/AP

Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v 10. etape motoristických pretekov Rely Dakar až 29. miesto s viac ako polhodinovou stratou na víťaza Španiela Joana Barredu Borta.

V celkovom poradí mu naďalej patrí 10. priečka. Stredajší špeciál z Haradhu do Shubaytahu skrátili z 534 na 233 km, dôvodom bol silný vietor.

Jazdci Hondy obsadili v stredu prvé tri priečky etapy, za Bortom nasledovali líder priebežnej klasifikácie Američan Ricky Brabec a Argentínčan Kevin Benavides.

Bort sa po triumfe posunul na tretiu priečku pred Tobyho Pricea. Svitko mal v náročných podmienkach na trati problémy a prišiel až na konci druhej desiatky s mankom 32 minút a 42 sekúnd. Celkovo stráca na lídra Brabca 2:02:10 h.

Španiel Carlos Sainz zvýšil svoj náskok na čele súťaže automobilov. Jazdec Mini vyhral 10. etapu pred Poliakom Jakubom Przygoňskim (Mini) a Juhoafričanom Ginielom de Villierom (Toyota).

Sainz vyťažil aj z navigačných problémov, ktoré mali obhajca Nasser Al-Attiyah a Francúz Stephane Peterhansel.

Sainz tak má pred oboma už náskok viac ako 18 minút. Debutant na Dakare Fernando Alonso mal so svojou Toyotou nehodu a nabral viac ako hodinovú stratu.

Vo štvrtok je na programe predposledná 11. etapa zo Shubaytahu naspäť do Haradhu, špeciál bude merať 379 km.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport