27. 01. 2020 21:22 , článok bol aktualizovaný 27. 01. 2020 21:51 | LOS ANGELES/TASR

Osudné rozhodnutie pred haváriou: Helikoptéra s Bryantom dostala v zlom počasí výnimku na let

V čase nehody bolo v kopcovitej oblasti tak hmlisto, že na zemi museli zostať aj inak patrolujúce policajné helikoptéry.

Kobe Bryant.
Kobe Bryant. Foto: TASR/AP/Jeff Lewis

Helikoptéra, po páde ktorej v nedeľu zahynul jeden z najlepších basketbalistov histórie Kobe Bryant, dostala v nepriaznivom počasí výnimku na svoj let. Uviedol to denník New York Times s odvolaním sa na audiozáznam komunikácie pilota s riadiacou vežou.

V čase nehody bolo v kopcovitej oblasti neďaleko Los Angeles tak hmlisto, že na zemi museli zostať aj inak patrolujúce policajné helikoptéry. Stroj S-76 Sikorsky, v ktorom boli okrem Bryanta a jeho 13-ročnej dcéry aj ďalší siedmi ľudia, ale dostal povolenie na štart podľa špeciálnych vizuálnych letových pravidiel.

Helikoptéra sa zrútila v blízkosti mesta Calabasas v štáte Kalifornia v nedeľu približne o desiatej hodine ráno miestneho času. Nehodu nikto neprežil.

Bryanta uvedú do basketbalovej Siene slávy

Kobe Bryant sa už v tomto roku stane členom basketbalovej Siene slávy. In memoriam ho tam uvedú v americkom Springfielde v auguste. Potvrdil to šéf Siene Slávy Jerry Colangelo.

"Kobeho si uctíme tak, ako si to zaslúži. Vďaka nemu, Timovi Duncanovi a Kevinovi Garnettovi očakávame jeden z najsilnejších ročníkov," uviedol Colangelo podľa USA Today. Všetky mená oznámia predstavitelia Siene slávy v apríli.

Bryant v nedeľu tragicky zomrel po nehode helikoptéry neďaleko Los Angeles spolu so svojou 13-ročnou dcérou a ďalšími siedmimi pasažiermi na palube.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport