24. 02. 2020 11:18 | LAS VEGAS/kc, TASR

Fury v 6. kole ochutnal Wilderovu krv. Kouč exšampióna nechápe, prečo asistent hodil uterák

Tréner trval na svojom aj napriek tomu, že pokračovanie by znamenalo hazard so zdravím jeho zverenca.

Tyson Fury ochutnal krv Deontaya Wildera.
Tyson Fury ochutnal krv Deontaya Wildera. Foto: Profimedia.sk

Britský profesionálny boxer Tyson Fury vstúpil do arény na odvetu s Američanom Deontayom Wilderom v červenom plášti, s korunou na hlave a sediac na tróne. Extravagantným nástupom akoby predznamenal výsledok súboja, v ktorom sa v Las Vegas stal prvým premožiteľom Wildera a novým šampiónom organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii.

Fury obávaného oponenta nielen zdolal, ale zdolal takým spôsobom, že málokoho nechal na pochybách o súčasnej jednotke najprestížnejšej divízie.

Obhajca titulu skončil v nemocnici, kde mu museli zašiť poranenie v ľavom uchu. Po stretnutí sa objavili zábery, ako Fury v šiestom kole doslova ochutnal krv z tejto rany. V nasledujúcom kole triumfoval technickým knokautom a vo veku 31 rokov sa stal dvojnásobným majstrom sveta.

Wilder vynechal pozápasovú tlačovú konferenciu a zamieril rovno do nemocnice, kde mu ošetrili krvácajúce ucho. Jeho tím potvrdil, že v ňom mal tržnú ranu, či ale išlo o prasknutý bubienok, nikto konkretizovať nechcel. „Mohlo to ovplyvniť jeho pohyb," uviedol kouč amerického boxera Jay Deas.


Súboj ukončil asistent Wilderovho trénera Mark Breland, keď do ringu hodil uterák. Američanovi sa to nepáčilo, chcel totiž bojovať do posledných síl. Po zápase spolu dlho diskutovali. Brelandovo rozhodnutie prekvapilo aj hlavného trénera Deasa.

"Nečakal som, že to urobí. Bolo to jeho rozhodnutie. Deontay je typ chlapa, ktorý vám priamo povie, že niečo také urobiť nesmiete. Je v tom rovnaký ako Fury, ktorý sa podobne správal aj v minulosti. Jednoducho je to bojovník, chce bojovať až do konca. Jeden jeho úder môže kedykoľvek rozhodnúť zápas," uviedol Deas.

Tréner trval na svojom aj napriek tomu, že pokračovanie by znamenalo hazard so zdravím jeho zverenca. "Mark počas siedmeho kola hovoril, že do ringu hodí uterák. Ja som mu povedal, nech to nerobí. Považoval som to za uzavreté, nečakal som, že to urobí. Určite si všetci sadneme a porozprávame sa o tom," uviedol hlavný tréner bývalého majstra sveta, ktorý však počas zápasu pôsobí skôr ako dohľad. Zápasy aj tréningy totiž svojimi radami riadi práve asistent Breland.

Promotér Anthonyho Jushuu Eddie Hearn okamžite po zápase začal volať po zjednocovacom súboji. Ten by bez problémov vypredal aj londýnske Wembley a konečne rozhodol o novom nespornom šampiónovi, no Wilder má tridsať dní na aktivovanie opcie na tretí zápas. Fury očakáva, že ju využije, a duel by rád usporiadal na chystanom Allegiant Stadium, kde bude v NFL hrávať klub amerického futbalu Las Vegas Raiders. Wilderov promotér Bob Arum sa nechal počuť, že budú chieť aj tretí zápas. Joshua si tak na prípadný zjednocovací duel bude musieť počkať.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport