01. 03. 2020 08:50 | LA THUILE/TASR

Alpskú kombináciu s Petrou Vlhovou zrušili, Brignoneová získala malý glóbus

Pre silné sneženie.

Alpská lyžiarka Petra Vlhová v obrovskom slalome v Sestriere.
Alpská lyžiarka Petra Vlhová v obrovskom slalome v Sestriere. Foto: TASR/AP

Nedeľňajšiu alpskú kombináciu Svetového pohára lyžiarok v La Thuile zrušili po výdatnom snežení v talianskom stredisku. Organizátori sa tak rozhodli len pár hodín pred štartom úvodného super-G (11.15 h). Preteky mala absolvovať aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Informovala o tom agentúra SID s odvolaním sa na Medzinárodnú lyžiarsku federácia (FIS).

Preteky nebudú presúvať na iný termín, čo znamená, že Talianka Federica Brignoneová získa po iba dvoch súťažiach malý glóbus za kombináciu. V celkovom poradí disciplíny má na konte 200 bodov, druhá je Švajčiarka Wendy Holdenerová (125 b) a tretia Češka Ester Ledecká (100 b).

Podujatie v La Thuile bolo ohrozené pre šíriaci sa koronavírus v Taliansku, napokon ho FIS odobrila s obmedzeným počtom divákov i s viacerými ďalšími opatreniami. V sobotňajšom super-G dosiahla Vlhová svoj najlepší výsledok v tejto disciplíne, keď skončila tesne za pódiom na štvrtej priečke s mankom 39 stotín sekundy na víťazku Ninu Ortliebovú z Rakúska.

Konečné poradie alpskej kombinácie (2 z 3):

1. Federica Brignoneová (Tal.) 200, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 125, 3. Ester Ledecká (ČR) 100, 4. Franziska Gritschová (Rak.) 80, 5. Ramona Siebenhoferová (Rak.) 64, 6. Marta Bassinová (Tal.) 60

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport