05. 05. 2020 09:00 | BRATISLAVA/markiza.sk

Dokument o ňom ani nemuseli dokončiť: Attila mal pochybnosti

Jeden z najvýraznejších súčasných domácich športovcov vstupoval do súboja ako outsider a hoci bol pripravený vložiť doň všetko, neubránil sa pochybnostiam.

Attila
Attila

Film Attila mal slávnostnú premiéru 30. januára a už dnes si ho môžete vychutnať v desktopovej verzii u nás na VOYO.sk v rámci sekcie Prémiové tituly, ktoré nie sú súčasťou základného predplatného balíka. Záujemcovia si ho môžu predplatiť na báze pay-per-view za poplatok 3,99 € prostredníctvom SMS alebo platobnej karty, pričom sledovať ho môžu kedykoľvek v rámci nasledujúcich 48 hodín. Pre sledovanie je nutné sa zaregistrovať alebo mať založené konto v službe VOYO, nie je však potrebné mať aktívne mesačné predplatné.

Snímka Attila režiséra a producenta Petra Větrovského rozpráva príbeh Attilu Végha, jedného z najvýraznejších súčasných domácich športovcov, bojovníka MMA, od detstva po súčasnosť, vrcholiacu nedávnym narodením syna. Nechýba ani dramatická príprava na tzv. zápas storočia, v ktorom Attila zvíťazil nad favoritom, českým bojovníkom Karlosom „Terminátorom“ Vémolom. 

Attila
Attila
 

Attila vstupoval do súboja ako outsider a hoci bol pripravený vložiť doň všetko, neubránil sa pochybnostiam. Autor filmu Petr Větrovský má v čerstvej pamäti, ako sa ho Végh po prehre s Američanom Virgilom Zwickerom na turnaji Oktagon 12 spýtal, či má zmysel ďalej nakrúcať. „Povedal som mu, že to bude ako Rocky III – že teraz porazí Vémolu a pre film to bude najlepšie, čo sa mohlo stať,“ spomína Větrovský.

Filmárove slová sa ukázali byť pravdivé, očakávaný zápas Attila Végh skutočne vyhral. Keďže od nakrúcania neodstúpil a filmárov s plnou dôverou pustil hlboko do svojho tréningu i súkromia, na plátnach kín budú mať jeho fanúšikovia možnosť nahliadnuť za pomyselnú oponu zápasu. Okrem tohto a ďalších kľúčových momentov Véghovej kariéry sa však snímka zameria aj na Attilu v úlohe syna, kamaráta, partnera a najnovšie aj otca.

Veľký príbeh veľkého šampióna: Dokument Attila už teraz na VOYO.sk!

 

Kto je Attila Végh?

Attila Végh je slovenský bojovník MMA, ktorý ako jediný v histórii Česka a Slovenska dokázal získať titul majstra sveta v americkej organizácii Bellator. Táto organizácia je v MMA druhou najväčšou organizáciou na svete. Narodil sa v Gabčíkove a napriek tomu, že mal v detstve menej predpokladov na zápasenie než jeho starší brat a roky bojoval so sklonmi priberať, dokázal poraziť svoj osud a vďaka tvrdej drine vystúpiť až na pomyselný vrchol.

Po vrchole však prišiel pád v podobe štyroch prehier a nastalo obdobie pochybností a trápenia. To ukončil Attila víťazstvom v organizácii Oktagon, keď po troch zápasoch nenašiel premožiteľa. Ten však prišiel v dobe, keď to nikto nečakal – Attila prehral na domácej pôde v Bratislave šokujúcim KO s Američanom Virgilom Zwickerom a situácia pred tzv. zápasom storočia s českým bojovníkom Karlosom „Terminátorom“ Vémolom dostala vážnu trhlinu. V samotnom zápase, do ktorého vstupoval ako outsider, však porazil štyri roky neporazeného Vémolu tvrdým knockoutom za 127 sekúnd a právom sa vrátil na trón.

Attila
Attila
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport