07. 05. 2020 09:00 | BRATISLAVA/markiza.sk

Film Attila sa radí medzi najúspešnejšie dokumenty. Čísla hovoria za všetko

Snímka o jednom z najúspešnejších súčasných slovenských športovcov si získala srdcia divákov.

Attila
Attila

Film Attila mal slávnostnú premiéru 30. januára a už dnes si ho môžete vychutnať v desktopovej verzii u nás na VOYO.sk v rámci sekcie Prémiové tituly, ktoré nie sú súčasťou základného predplatného balíka. Záujemcovia si ho môžu predplatiť na báze pay-per-view za poplatok 3,99 € prostredníctvom SMS alebo platobnej karty, pričom sledovať ho môžu kedykoľvek v rámci nasledujúcich 48 hodín. Pre sledovanie je nutné sa zaregistrovať alebo mať založené konto v službe VOYO, nie je však potrebné mať aktívne mesačné predplatné.

Snímka o jednom z najúspešnejších súčasných slovenských športovcov si získala srdcia divákov a jej premiérový víkend sa zapísal medzi najúspešnejšie premiérové víkendy dokumentárnych filmov v histórii slovenskej kinodistribúcie. Film za prvé štyri dni premietania videlo 14 454 osôb!

Športový dokument sa okrem vynikajúcej návštevnosti môže pochváliť aj výbornými ohlasmi. Okrem náhľadu do zákulisia bojového športu MMA oceňuje publikum najmä silné emócie, ktoré sa filmu darí sprostredkovať, alebo skutočnosť, že dokáže zaujať aj širšiu divácku obec než len športových fanúšikov.

Český režisér a producent Petr Větrovský nakrútil film, ktorý Attilu Végha zobrazuje nielen v úlohe bojovníka, ale aj v role syna, brata, priateľa či partnera. Snímke sa podarilo zachytiť aj prvé dni jeho otcovstva po tom, čo sa mu začiatkom januára narodil syn. Diváci tiež majú možnosť vidieť výpovede Attilových kolegov, spoluhráčov, súperov, rodiny, kamarátov, umelcov a množstva ďalších, pre ktorých je blízkou osobou či inšpiráciou. Nechýba množstvo doteraz nezverejnených archívnych materiálov, ktoré ilustrujú športovcov život od detstva až po súčasnosť.

Veľký príbeh veľkého šampióna: Dokument Attila už teraz na VOYO.sk!

 

Kto je Attila Végh?

Attila Végh je slovenský bojovník MMA, ktorý ako jediný v histórii Česka a Slovenska dokázal získať titul majstra sveta v americkej organizácii Bellator. Táto organizácia je v MMA druhou najväčšou organizáciou na svete. Narodil sa v Gabčíkove a napriek tomu, že mal v detstve menej predpokladov na zápasenie než jeho starší brat a roky bojoval so sklonmi priberať, dokázal poraziť svoj osud a vďaka tvrdej drine vystúpiť až na pomyselný vrchol.

Po vrchole však prišiel pád v podobe štyroch prehier a nastalo obdobie pochybností a trápenia. To ukončil Attila víťazstvom v organizácii Oktagon, keď po troch zápasoch nenašiel premožiteľa. Ten však prišiel v dobe, keď to nikto nečakal – Attila prehral na domácej pôde v Bratislave šokujúcim KO s Američanom Virgilom Zwickerom a situácia pred tzv. zápasom storočia s českým bojovníkom Karlosom „Terminátorom“ Vémolom dostala vážnu trhlinu. V samotnom zápase, do ktorého vstupoval ako outsider, však porazil štyri roky neporazeného Vémolu tvrdým knockoutom za 127 sekúnd a právom sa vrátil na trón.

Attila
Attila
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Šport